středa 10. července 2024 | Redakce

Nabrali jsme kondici, kabina funguje dobře, pochvaluje si útočník Pavel Sedláček

Zlínským Beranům dnes definitivně skončila první část letní přípravy. Po krátkém tréninku na atletickém stadionu trenéři hráčům rozdali pokyny pro nadcházející dva týdny, načež se všichni odeberou na zaslouženou dovolenou. Suchou přípravu jsme zrekapitulovali s jednou z největších stálic zlínské kabiny, útočníkem Pavlem Sedláčkem.

Berani přípravu zvládli úspěšně a bez žádných větších komplikací. „Nikdo nepřišel k žádnému zranění, což je důležité. Nabrali jsme kondici, bylo to těžké, ale zvládlo se to a teď už se budeme připravovat na to, abychom byli stoprocentní na led,“ říká čerstvě třicetiletý odchovanec zlínského klubu.

Ten se ve svém domácím prostředí připravuje už na dvanáctou sezónu, rozhodně tak má typ tréninků s čím porovnávat. „Každá letní příprava je v něčem trochu jiná. Letos se asi trochu víc běhalo, ale jinak posilovny byly podobné, takže zas tak velké změny tam nebyly,“ říká Sedláček, který za Zlín odehrál už téměř pětistovku ligových zápasů.

Jak jemu samotnému letošní příprava vyhovovala? „Jsem spíš silovější typ, běhání tolik nevyhledávám. Ale nemůžu říct, že by mi to úplně vadilo, takže jsem si to odběhal a myslím, že to bylo docela dobré,“ přikyvuje.

Ve zlínské kabině tedy Sedláček patří mezi ty zkušenější hráče, nyní se v ní opět potkal i s řadou nových parťáků. „Myslím, že všichni zapadli dobře, takže tam není žádný problém. Kluci jsou v pohodě a myslím, že to bude fungovat,“ usmívá se.

Nyní Berany čeká dvoutýdenní volno, během kterého budou mít možnost zregenerovat a nabrat síly na pokračování letní přípravy. „Pojedu s rodinou na dovolenou, ale samozřejmě máme nějaký plán, podle kterého musíme trénovat. Takže do toho budu dělat nějaké věci, které máme na plánu, ale budu se snažit i trochu odpočinout,“ těší se Sedláček.

Opět v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky se mužstvo sejde v pondělí 22. července. Čeká jej ještě několik tréninků na suchu, v průběhu týdne už ale konečně vyjedou také na čerstvou ledovou plochu. „To je to, proč ten hokej vůbec děláme, takže na led se těší každý a vyhlíží to už od začátku té letní přípravy,“ přiznává extraligový šampion z roku 2014.

A co by před novou sezónou vzkázal zlínským fanouškům? „Ať chodí ve velkém počtu a podporují nás, tak jako v minulé sezóně. Uděláme maximum pro to, aby ty výsledky byly co nejlepší,“ slibuje Pavel Sedláček.