čtvrtek 09. května 2024 | Redakce

Jaroslav Pavelka: Věřím, že s Hufínem vytvoříme dvojici, na kterou se tým bude moci spolehnout

Novým členem kádru zlínských Beranů se před blížícím se startem letní přípravy stal brankář Jaroslav Pavelka, který do kabiny přinese zvýšení konkurence i hromadu zkušeností. Jak jeho příchod do Zlína probíhal a co od nového angažmá očekává jsme se jej zeptali v rozhovoru bezprostředně po podpisu smlouvy.

Třicetiletý brankář poslední dvě sezóny strávil v Prostějově, v jehož dresu odchytal svůj poslední zápas právě ve Zlíně během uplynulého čtvrtfinále. "Po skončení smlouvy jsem řešil co dál. Zlín měl velký zájem, za což jsem byl rád, protože zájem byl i z mé strany. Těším se na společnou spolupráci," usmívá se Pavelka.

Ten zatím zlínské prostředí zná pouze z pozice soupeře. "Zlín má bohatou historii, na stadion chodí spousta fanoušků, takže zápasy tu bývají kvalitní. Když jsme sem jezdili v extralize s Libercem nebo teď v první lize s Prostějovem, vždycky tady ty zápasy byly náročné a nikdy jsme odsud neodvezli moc bodů. Proto jsem rád, že budu teď tady a věřím, že týmu pomůžu a s Hufínem vytvoříme dvojici, na kterou se tým bude moci spolehnout," říká bývalý mládežnický reprezentant.

Právě s Danielem Hufem by měl Pavelka tvořit brankářský tandem, zatímco Michal Kořének bude sbírat zkušenosti a hlavně důležité zápasové minuty ve druhé lize. "S Hufínem se trochu známe, shodou okolností jsme se potkali dneska ráno na zimáku. Podali jsme si ruku a myslím, že spolu budeme fungovat v pohodě. Máme taky dobrého trenéra gólmanů Luboše Horčičku, takže se na spolupráci nás všech těším," líčí odchovanec Hradce Králové.

A co říká na ambice svého nového působiště v nadcházející sezóně? "Myslím, že ambice budou opět nejvyšší, což je dobře. Tým bude kvalitní, uvidíme jak bude vypadat systém baráže, ale věřím, že šance dostat se do extraligy bude větší, než byla doposud," pokračuje Pavelka.

Ten se ve Zlíně těší také na místní fanoušky. "Ať si ještě chvíli odpočinou a pak nás s chutí přijdou podpořit v zápasech. Doufám, že budou chodit v hojném počtu a společně se budeme radovat z co nejvíce vítězných zápasů," vzkazuje Jaroslav Pavelka.