pátek 29. března 2024 | Adam Čuba

Sedmý zápas bude náročný, ale náš tým je připraven, hlásí odhodlaně Aleksi Salonen

Berani v šestém semifinále podali výborný výkon, Litoměřice vynulovali 2:0 a vynutili si tak rozhodující sedmý duel. Veledůležitý duel hodnotil finský obránce Aleksi Salonen, který se vrátil k samotnému zápasu, tlaku v takových okamžicích a něco málo řekl i k rozhodujícímu sedmému duelu. Připravit se na něj zlínští hokejisté musí rychle, hraje se totiž už zítra, konkrétně od 17:00 v Litoměřicích.

Aleksi, dnes bereme důležitou výhru. Co bys u utkání řekl?

Myslím si, že jsme dnes podali dobrý výkon. Dokázali jsme hrát celých 60 minut a, Litoměřice jsme k ničemu nepustli, neměli moc gólových šancí. Na rozdíl od nás, my jsme jich měli o hodně víc. Bohužel pořád trošku bojujeme s jejich proměňováním, ale dva góly jsme dali, takže dobré.

Ty máš asistenci u gólu na 1:0. Jak bys celou situaci popsal?

Pro mě to byla jednoduchá nahrávka. Naše přesilovky občas nebývají úplně dobré, tentokrát jsme to sehráli jednoduše. Posunu jsem puk na Petra Holíka, on to vzal na sebe, což nedělá často, moc nestřílí. Tentokrát ale vypálil a prošlo to do brány. Někdy ani nemusíš střílet tvrdě, Jepa (Jesse Paukku) tam udělal výbornou clonu a to stačilo.

Myslíš, že našemu týmu možná vyhovují tyto zápasy pod tlakem, jelikož už jsme jich v sezoně pár zažili?

No, možná máme v tomto výhodu oproti Litoměřicím. Sousta našich kluků je starších, byli už mnohokrát v takových situacích, jako je šestý, sedmý zápas. Ale jinak samozřejmě vždycky chceme vyhrát čtyři zápasy v řadě.

V čem jsou Litoměřice pro náš tým po celou sezonu tak nepříjemné?

Řekl bych, že ty zápasy bývají vyrovnané, oni mají mladý tým, technicky vybavený. Dobře bruslí, hrají sebevědomě s pukem. My jsme zase z mého pohledu o něco důraznější, zarputilejší.

Chystáte nyní ještě nějaké změny na ten sedmý zápas, vzhledem k tomu, že soupeř vždy dokázal naši hru do dalšího dne dokonale přečíst?

Samozřejmě se na to podíváme, ale teď ti nic neřeknu (úsměv). Já tomuto týmu věřím, bude to náročný zápas, ale náš tým je připraven!

Může být tím rozhodujícím faktorem energie, kterou zlínskému týmu předávají naši fanoušci, ať už doma nebo v Litoměřicích?

Fanoušci jsou absolutně skvělí, jedni z nejlepších, co jsem kdy zažil. Navíc, ten stadion je starší, takže atmosféra je opravdu hodně hlasitá. Moc si vážím toho co nám každý zápas předávají. Věřím tomu, že přijede hodně fanoušků i do Litoměřic a uvidí, jak bojujeme o postup.