neděle 17. března 2024 | Redakce

B tým dorostenců v posledním utkání nadstavby srazil Warrior a postupuje do Ligy dorostu!

B týmu našeho dorostu se dnes podařilo definitivně dosáhnout předsezónního cíle, díky triumfu v nadstavbové skupině nyní postupují do druhé nejvyšší soutěže! Vše stvrdila odpolední výhra 8:4 nad brněnským Warriorem.

„Dokázali jsme to, klukům patří velká gratulace a poděkování,“ začíná hodnocení kouč Jáchym Janošek.

Před dnešním utkáním naši dorostenci věděli, že musejí zápas s Warriorem vyhrát, triumf se však nerodil lehce. „Kluci byli tou situací trošku svázaní, dostali jsme dva rychlé góly. Naštěstí se nám v průběhu první třetiny podařilo skóre vyrovnat. „Povedla se nám druhá třetina, bylo vidět že jsme setřásli stres. Ve třetí třetině už jsme se soustředili hlavně na obranu,“ hodnotí lodivod zlínských hokejistů utkání, ve kterém se mimochodem hattrickem blýskl David Pšenica (3+1) a Berani jej vyhráli 8:4.

Sezona byla pro Berany poměrně náročná, což zmiňuje i hlavní trenér. „Bylo to dost náročné, v této lize člověk prakticky nemůže prohrávat, dva, tři zápasy mohou stát postup. To jsme viděli i v té nadstavbě, s jedním prohraným zápasem jsme se strachovali, jestli nám to vyjde... Musíte do toho jít pořád naplno, do každého zápasu, za jakéhokoli stavu.“ Postup nakonec přišel dříve, než se očekávalo, vzhledem ke změně formátu soutěží pro příští ročník už Berani nemuseli do finálové nadstavby, celkem tak postoupily místo jediného mužstva čtyři týmy.

„Když se vrátím na začátek sezóny tak my jsme začínali s dvanácti kluky. Rád bych jim poděkoval, protože to museli uhrát, hráli třeba 30 minut na zápas. Na nadstavbu se nám podařilo sestavu vhodně doplnit, tak abychom měli tři vyrovnané lajny. Vytvořil se tu silný tým, který to dokázal urvat.“ Berani ve třetí nejvyšší soutěži skutečně dominovali, v základní části skončili jen vinou méně odehraných zápasů třetí, přičemž za 22 duelů nasypali 180 branek, nadstavbu už celou vyhráli s bilancí devět výher, jedna prohra. Předsezónní cíl je tedy splněn, zlínský dorostenecký B tým se kvalifikoval do Ligy dorostu.

A kdo tedy nakonec byl klíčovými zlínskými postavami v cestě za postupem? „Vyzdvihovat jednotlivce úplně nechci, hokej je týmový sport a každý hráč má svoji roli. Musím ale zmínit Kryštofa Dubravu (29 zápasů, 40+51), který ten tým táhl od začátku do konce. Výborně zapadl i David Pšenica, který přišel v průběhu sezony s Kryštofem a Jakubem Škripem vytvořili skvělou lajnu. Každopádně makal celý tým každý přispěl svým dílem do té skládanky.“

V příští sezoně tedy čeká zlínský B tým druhá nejvyšší soutěž. „Já věřím tomu, že máme ve Zlíně kvalitní mládež, příští rok tam máme dobré ročníky. Myslím si, že budeme schopni hrát vyrovnané zápasy a minimálně střed tabulky. Věřím, že když kluci budou plnit co mají, tak budeme silní. Těším se, až se poměříme s těmi nejlepšími. Na závěr bych ještě rád poděkoval kolegům trenérům Ondřeji Jordánovi a Tomáši Kudělkovi, se kterými jsme dorostence společně vedli,“ uzavírá rozhovor Jáchym Janošek.

Fotogalerie