úterý 27. února 2024 | Adam Čuba

Preview: Blíží se vrchol základní části, v přímé bitvě o šestku vyzveme přerovské Zubry!

V Chance lize zbývají do konce základní části už pouhé dvě kola. Berany čeká především klíčový zápas s Přerovem, vítěz tohoto duelu se totiž výrazně přiblíží šestému místu, a tudíž postupu do čtvrtfinále. Klíčový zápas se Zubry se hraje už zítra, konkrétně od 17:30 v přerovské MEO Aréně.

Svěřenci Jana Srdínka za sebou mají krátkou pauzu, kterou využili především na důkladnou přípravu na vrchol základní části. „Kluci dostanou den volna, ať si dobře oddychnou a od pondělka se jdeme tvrdě připravovat na to abychom udělali tu elitní šestku,“ řekl po utkání s Pardubicemi asistent Richard Kapuš.

Aby si Berani udrželi naději na přímý postup do čtvrtfinále, museli už minulý týden porazit Pardubice B. Náročný duel nakonec zvládli a urvali výhru 2:1. „Myslím, že jsme do utkání dobře nastoupili, první třetina byla dobrá. Bohužel ve třetí třetině jsme si to sami zkomplikovali a udělali jsme z toho dramatický zápas,“ hodnotil Jakub Šlahař. „Tento scénář se nám opakuje pořád dokola, vedeme po první, druhé třetině vedeme o gól a ve třetí třetině se strachujeme o výhru, uděláme hloupé fauly,“ souhlasí Richard Kapuš. „Je to hodně v hlavách, naštěstí to ale byl trojbodový zápas.“


Vzájemné zápasy

Letošní zápasy se Zubry bývají hodně vyrovnané, Beranům se však zatím bohužel nepodařilo zvítězit ani jednou. Dvakrát se Přerov radoval v prodloužení, respektive nájezdech, poslední duel zvládli Zubři vyhrát v naší Trinity Bank Aréně 1:2.

Osobně se ve vzájemných zápasech dařilo Tomáši Pospíšilovi, který však své dva body rozdělil mezi Zlín, za který skóroval a právě Přerov, za ten v posledním utkání asistoval. Obecně se daří hráčů, kteří znají obě strany barikády, prosadil se Roman Vlach, Darek Hejcman i Vojtěch Tomi nebo odchovanec Přerova Mikuláš Zbořil (1+1). Ponese se i poslední vzájemný duel ve stejném duchu, a především – zvládnou Berani konečně zvítězit?

Pravá bitva o šestku

Už několikrát jsme zmínili, že duel se Zubry bude v podstatě přímým bojem o šesté místo. Situace výrazně připomíná loňský ročník, to Berani museli v posledním kole nutně vyhrát a zároveň doufat v zaváhání Přerova v Sokolově. Tehdy se vše podařilo a zlínští hokejisté poskočili na 6. místo. Letos každopádně doufají, že budou mít situaci ve vlastních rukou.

Karty jsou v tabulce rozdány poměrně jasně. Köhler a spol mají 75 bodů, Zubři mají o dva body více – tedy 77. Zbývají dvě kola. Když tedy Berani vyhrají, mají situaci kompletně ve svých rukou. Když náš tým zaváhá, musí doufat v prohru Přerova z posledního kola.

Nejvýraznějším momentem v sezoně Přerova byla výměna trenéra, ex-zlínského Roberta Svobodu nahradil progresivní kouč Michal Mikeska, jenž výrazně pozměnil herní tvář mužstva. „Myslím, že co změnili trenéra, tak se hodně zvedli. Hrají dobře do obrany, je těžké se přes ně dostat. Vyhrávají na málo gólů, řekl bych, že to bude na stejný počet branek jako s Dynamem. Víme, co Přerov hraje, bude to o jednom gólu, o přesilovkách,“ všímá si Denis Kindl na adresu našeho soupeře.

Slovo z kabiny

„Teď už je pro nás každý zápas play off, je to stejně jako loni. Musíme všechny utkání brát zodpovědně, plnit si všechny věci. Budeme potřebovat i podporu lidí, doufám, že jich do Přerova přijede co nejvíc a společně ten zápas zvládneme.“


Daniel Huf (brankář) Berani Zlín


Koho sledovat v dresu soupeře?

Lukáš Chludil, útočník (20)

Mladý odchovanec Beranů se před play off dostává do výtečné formy, v posledních šesti zápasech posbíral sedm bodů a svou sezónní bilanci vylepšil na 6+8 ve 47 zápasech. Chludil před sezonou vůbec poprvé změnil dres, v posledních letech patřil mezi hvězdy zlínské juniorky a postupně získával zkušenosti v A týmu. Bude mladý forward nyní tajným esem Zubrů v play off? Jedno je jisté, vedení klubu s Lukášem nadále počítá, dnes klub oznámil prodloužení spolupráce o další rok.

Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC ZUBR Přerov Chance liga 2023/24 Berani Zlín
6. místo (77 bodů) Umístění v tabulce 7. místo (75 bodů)
9 bodů Posledních 5 zápasů 10 bodů
13.07% (13. místo) Úspěšnost přesilovek 16.02% (11. místo)
82.18% (6. místo) Úspěšnost oslabení 79.47% (10. místo)
328 (14. místo) Bloky 440 (7. místo)
458 Trestné minuty 448
Daniel Indrák - 23 bodů (14+9) Nejproduktivnější hráč Martin Novák- 25 bodů (11+14)
Jiří Krisl - 18 bodů (6+12) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 21 bodů (3+18)
Daniel Indrák (14 branek) Nejlepší střelec Jan Süss (14 branek)
Darek Hejcman (12 asistencí) Nejlepší nahrávač Aleksi Salonen (18 asistencí)
Daniel Ministr (+9) +/- Martin Novák (+12)
Tomáš Kudělka (43) Bloky Zdeněk Čáp (47)
Michal Postava (94.20%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.99%)