úterý 20. února 2024 | Redakce

Výtěžek z benefičního utkání půjde na podporu Marianky Vaněčkové

Už tento pátek nás v naší Trinity Bank Aréně čeká benefiční utkání zlínských legend, které se střetnou s výběrem Real Top Praha. Výtěžek celé akce půjde na dobrou věc pomůže, Mariance Vaněčkové, která trpí vzácnou svalovou atrofií.

Marianka trpí vzácnou nemocí od svých tří let, kdy onemocněla klasickou virózou, ta odstartovala právě vzácnou svalovou atrofii a Marianka zůstala připoutána na invalidní vozík. V její další cestě životem ji můžete podpořit i vy, stačí si zakoupit vstupenku na páteční utkání mezi hvězdným výběrem Real Top Praha a Zlín Stars. Vstupenka stojí 100 Kč a tentokrát si musí vstupenku zakoupit i držitelé permanentních vstupenek. Děti platí 30 Kč.

Spinální svalová atrofie, (SMA) je onemocnění, které se vyskytuje zhruba u 1 z 6 000 narozených dětí. Postihuje všechny kosterní svaly, především pak napadá dolní končetiny. Ačkoli ještě donedávna na tuto nemoc neexistoval lék, roku 2017 byla zaregistrována první specifická léčba.

Maminka Marianky Marie Vaněčková, je úspěšnou tanečnicí, tanec si zamilovala i její dcera. Ačkoli sen stát se rovněž tanečnicí se jí nesplnil, společně si i tak naplno užívají života.

Právě příběh Marianky si budeme v pátek na benefičním utkání připomínat. Pakliže by Vás zajímalo ještě více, navštivte webové stránky ZDE, kde si můžete přečíst celý životní příběh Marianky a její maminky, zvážit můžete i drobný finanční příspěvek, nebo si můžete zakoupit ručně vyráběná mýdla.