úterý 20. února 2024 | Adam Čuba

Preview: Další důležitý duel sehrají Berani v Litoměřicích

Po derby se Vsetínem čekala naše Berany krátká pauza, nyní už se ale vracejí do akce. K dalšímu boji vyráží Köhler a spol do dalekých Litoměřic, kde sehrajeme předposlední venkovní utkání základní části.

Derby se Vsetínem se před zaplněnou arénou našemu výběru nadmíru podařil, odvěkého rivala porazili potřetí v sezoně a udrželi tak šesté místo. Hlavní trenér Jan Srdínko si navíc drží proti svému bývalému klubu stoprocentní bilanci!

„Zápasy se Vsetínem jsou vždycky velká bitva, jak pro nás, tak pro fanoušky je to velké vítězství, navíc jsme hráli opravdu dobře,“ řekl po utkání s VHK Aleksi Salonen. „Nevím, jak přesně vypadá situace v tabulce, je ale jasné, že to bude hodně těsné. Náš jasný cíl je šestka, možná se ještě pokusíme zacílit na čtvrté místo. Ale především se soustředíme na šestku.“ Celý rozhovor s naší defenzivní oporou si můžete přečíst ZDE.


Vzájemné zápasy

Stejný cíl mají jako s Valachy mají Berani i nyní na ledě Litoměřic, tedy udržet elitní šestku. Se Stadionem však nemáme v letošní sezoně nejlepší bilanci, doma jsme dvakrát prohráli na nájezdy, pokaždé po dramatickém průběhu. V Litoměřicích slavili domácí 2:1.

Bodově se nejlépe dařilo finskému útočníkovi Jesse Paukkovi, ten dal modrobílým ve třech duelech gól, navrch přidal dvě asistence. Dvěma brankami se připomněl kapitán Bedřich Köhler.

Udrží Litoměřice šestku?

Stadion momentálně drží 5. místo, zaútočit ještě může na čtvrtou a teoreticky i třetí pozici, jenže jistý nemá ani přímý postup do čtvrtfinále. Ve hře je ještě 12 bodů a 6. místo může klidně ukořistit i pět týmů.

Stadion se spoléhá především na smrtící ofenzivu, gólů dali Kališníci už 151, víc jich nastřádal jen Vsetín a Poruba. Lehce nadprůměrné jsou i přesilovky. Naopak problémem jsou branky inkasované, v této statistice jsou Litoměřice druhé nejhorší v soutěži, problémem jsou i oslabení, jelikož modrobílí jsou nejvylučovanějším celkem v soutěži.

Slovo z kabiny

„Zápas se Vsetínem pro nás byl speciální, ale takto bychom chtěli hrát pořád, mít ten pohyb, energii. Musíme v tom pokračovat a posbírat co nejvíc bodů do konce základní části.“


Martin Lang (útočník) Berani Zlín


Koho sledovat v dresu soupeře?

Přemysl Svoboda, útočník (23)

Mladý útočník je ofenzicní oporou rodných Litoměřic druhým rokem, letos už překonal své loňské kariérní maximum, nastřádal 40 bodů (18+22). Ve 23 letech má Svoboda kariéru rozběhnutou slušně, šanci by v budoucnu mohl dostat například od Litvínova, jehož je odchovancem, a ještě před dvěma roky za Vervu odehrál většinu extraligového ročníku. Formu na play off má šikovný forward načasovanou slušně, v posledních šest duelech nastřílel čtyři góly, přidal tři nahrávky. Daří se mu i proti Beranům, za tři zápasy zvládl bilanci 2+2.

Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC Stadion Litoměřice Chance liga 2023/24 Berani Zlín
5. místo (76 bodů) Umístění v tabulce 6. místo (72 bodů)
8 bodů Posledních 5 zápasů 8 bodů
20.86% (5. místo) Úspěšnost přesilovek 16.00% (10. místo)
79.7% (11. místo) Úspěšnost oslabení 79.13% (12. místo)
426 (6. místo) Bloky 422 (7. místo)
542 Trestné minuty 470
Přemysl Svoboda - 40 bodů (18+22) Nejproduktivnější hráč Martin Novák- 25 bodů (11+14)
Jakub Černohorský - 15 bodů (5+10) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 21 bodů (3+18)
Přemysl Svoboda (18 branek) Nejlepší střelec Jan Süss (12 branek)
Josef Jícha (24 asistencí) Nejlepší nahrávač Aleksi Salonen (18 asistencí)
Riku Sihvonen (+7) +/- Martin Novák (+13)
Michael Krutil (42) Bloky Zdeněk Čáp (46)
Oldřich Cichoň (91.46%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.84%)