sobota 17. února 2024 | Adam Čuba

Souhrn mládeže: Jak se daří mladým Beranům v dosavadním průběhu sezony?

Uplynulých dnech a týdnech se toho v naší mládeži odehrálo opravdu hodně. Ať už to jsou výborné výkony Akademií, úspěchy našich reprezentantů nebo začátek nadstaveb, které nyní startují většině našich kategorií. Pojďme si nyní to nejdůležitější shrnout.

Začněme juniorkou, která svádí tuhý boj v tabulce „o účast v play off.“ Soutěž je mimořádně vyrovnaná, mezi předposledním a třetím místem je rozdíl pouze pět bodů. Berani mají každopádně pozici o něco klidnější, a to především díky pěti výhrám z posledních sedmi utkání, které je vyšvihly na čtvrté místo s náskokem na poslední Budějovice 7 bodů.

Dorostenci potvrzují velké zlepšení už od začátku nadstavby a nyní dokonce bojují o postup do play off! Ten není vůbec nereálný, Berani nyní drží druhé místo, právě dva nejlepší týmy si ještě zahrají předkolo. Blízko je každopádně Sparta i Liberec, právě s těmito celky se Berani nejspíše utkají o poslední postupovou příčku. Bližší shrnutí jsme si připravili ZDE v rozhovoru s hlavním trenérem Lubomírem Vosátkem.

I deváťáci za sebou mají úspěšné období. Těm už nadstavba začala, konkrétně dvěma prohrami. Od té doby však Berani zabrali, v prodloužení srazili silnou Slavii a následně si poradili i s Jihlavou. V únoru čeká naše barvy ještě tři duely, zítra na ledě Třince, příští pátek doma s Pardubicemi a o dva dny později v Brně vyzveme Kometu. I k sezoně deváťáků jsme připlavili samostatný článek, ten naleznete i s ohlasy kouče Oldřicha Horáka ZDE.

Béčka dorostu i juniorky dominovaly základním skupinám a cílí na postup z regionálních do vyšších soutěží. Tento týden startují oběma týmům nadstavby, o nejbližším programu se dočtete ZDE.

A co ostatní kategorie? Stále je toho hodně! Osmáci hrají nadstavbovou skupinu, v té drží s 15 body třetí místo. Ve hře je stále postup do semifinále, Berani mají dva zápasy k dobru a na první místo ztrácejí sedm bodů. Právě 1. místo je pro postup nutný. Další utkání čeká náš výběr 25.2 na ledě rivala ze Vsetína, o tři dny později se představíme v Třinci, kde vyzveme lídra naší skupiny.

V mladších kategoriích dlouhodobé soutěže stále probíhají, vypíchneme ale výkony třeťáků a čtvrťáků na tradičním Se.ven Hockey Cupu (přečtěte si ZDE), jeho další kolo bude 3. března hostit právě Zlín. Stejná kategorie, tedy čtvrťáci se představili i na Capri Sun Cupu (ZDE). Zde hrály hned dva naše výběry, ve skupině A se podařilo získat druhé místo, ve skupině „B“ Berani ukořistili dokonce celkový triumf!

Další program Capri Sun Cupu:

3.března – Přípravka

17. března - 3. třída

29. března – 2. třída

Z pohledu 4. třídy musíme zmínit ještě velký úspěch na prestižním Harfa Cupu (článek naleznete ZDE), kde Berani postoupili přes kvalifikační kola a v Praze vybojovali stříbro!

Výkony v klubu samozřejmě posunuly některé z našich hráčů do reprezentace, to se pro poslední dva turnaje týkalo trojice Adam Klimek – Martin Vaculík a Tomáš Mikel. Právě s touto trojicí jsme po návratu do Zlína připravili široký trojrozhovor. Přečíst si jej můžete ZDE.