úterý 13. února 2024 | Redakce

Ve Zlíně proběhla po 33 letech krasobruslařská Velká Cena!

O víkendu se ve Zlíně po dlouhých letech uskutečnila krasobruslařská Velká Cena Zlína. Závody, které zaštítili i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a pan Jiří Jaroš, byly nakonec nadmíru úspěšné, a to jak organizačně, tak sportovně, jelikož naši závodníci dosáhli na tři cenné kovy. Na zhodnocení celého víkendu jsme se zeptali šéftrenérky krasobruslařského oddílu Věry Hrabalové a ředitelky závodu Kateřiny Čechmánkové.

„Velkou cenu hodnotím velmi pozitivně, ze všech stran jsme slyšeli chválu. Ve všech věkových kategoriích jsme sledovali výborné výkony. Pomalu se blíží i mistrovství republiky, takže výkony jdou postupně nahoru,“ netají spokojenost Věra Hrabalová.

Naši krasobruslaři nakonec vybojovali tři cenné kovy. První uspěla Amálie Pospíšilová, u níž byla bronzová medaile poměrně velkým překvapením. „Amálie jezdívá pěkně, ale nečekali jsme to. Asi jí pomohlo domácí prostředí, předvedla parádní výkon.“

Úspěch následně přišel i v chlapecké kategorii, Tomáš Páleníček vybojoval zlato. „V této kategorii jsme medaili očekávali, Tomáš momentálně vede i český pohár. Předvedl pěknou jízdu, navíc bych vyzdvihla, že vyhrál Berana za nejlepšího Axela.“

Další medaili ukořistila Eliška Dvořáková, i u ní se jednalo o částečné překvapení. „Eliška zatím jezdí nižší soutěže, závodí první rok. Zkusili jsme to, protože jsme závodili doma. Tajně jsem si přála nějaký úspěch, ale taky to bylo překvapení,“ hodnotí šéftrenérka našeho oddílu.

Na organizaci jsme se zeptali Katařiny Čechmánkové. „Dojmy jsou výborné, musím říct, že po všech stránkách to proběhlo perfektně,“ hodnotí ředitelka zlínského závodu.

„Velké poděkování patří rodičům, do organizace se zapojili skoro všichni. Poděkovat bych taky chtěla našim partnerům a také hokejovému klubu. Pan Pravda přišel předat medaile, což bylo perfektní, moc si toho vážíme. Ráda bych také zmínila podporu pana hejtmana a pana Jaroše, vážíme si jejich důvěry a také toho, že celou akci zaštítili.

A jak se Velká cena líbila zástupcům ostatních oddílů? „Zástupci ostatních oddílů byli spokojení, stejně tak rozhodčí. Byli překvapení, že se nám podařilo organizace po tolika letech zhostit takto úspěšně,” uzavírá Kateřina Čechmánková.