pátek 02. února 2024 | Adam Čuba

Preview: Vyrážíme do Kolína, přivezeme důležité body?

Zítra čeká naše Berany výjezd do Kolína. Köhler a spol se stále drží na dostřel elitní šestky, do které se mohou díky výhře opět posunout. Utkání, které je zároveň posledním duelem před únorovou reprezentační pauzou, na ledě soupeře začíná už v 15:00. Náš tým už opět může využít i služeb Tadeáše Talafy, jenž se vrátil z hostování v Přerově.

Ačkoli výkon Beranů v posledním utkání s Prostějovem byl o kus lepší, než ve Frýdku-Místku, soupeř i tak dokázal vyhrát v nájezdech a bral dva body. „Měli jsme dobrý start, od prvního střídání byla na ledě dobrá energie, hráli jsme agresivně. Řekl bych, že jsme hráli dobře, bohužel musíme dávat víc gólů. Když dáme zase jenom jeden, je to problém,“ řekl například ve formě hrající útočník Mikko Salmio.

Nyní čeká náš tým Kolín, tedy celek, který jsme doma dvakrát porazili, v Kolíně ale zatím na první body čekáme, Kozli zde vyhráli těsně 2:1.


Kolín byl v lednu bez formy, vyhrál jediné ze sedmi utkání

Kozli se během ledna nepotkali s formou, od 10.1 šestkrát prohráli, porazili pouze Jihlavu. Nyní v Kolíně doufají, že únor bude o kus úspěšnější, jelikož, vinou bídných výsledků se Středočeši z ničeho nic ocitli na předposledním místě, na Znojmo mají náskok pouze bod. Reálně zde tedy hrozí strašák v podobě sestupu. Zvládnou Kozli zvrátit klesající tendenci a zachrání Chance ligu?

Největším problémem týmu je střílení branek, v této disciplíně jsou Kozli nejhorší v soutěži. Ani na domácí půdě to Kolínu nejde, získal zde jen 27 bodů. Radost naopak trenéru Šťastnému může dělat brankář Jakub Soukup, jenž drží svou bilanci nad 92 % a vychytal už šest čistých kont!


Slovo z kabiny

„ Musíme začít dávat víc gólů. Myslím si, že to je hlavně o herní pohodě, hráč je klidnější, dostává se do nebezpečných pozic. Někteří kluci to prostě musí zlomit a bude to dobré.“

Mikko Salmio (útočník) Berani Zlín


Koho sledovat v dresu soupeře?


Josef Skořepa, útočník (42)

Zkušený útočník spojil významnou část své kariéry s Jihlavou, kde posledních pět let plnil roli kapitána. V létě ale přišlo překvapení, Skořepa se rozloučil a zamířil do Kolína. Zde v trápící se ofenzivě vede s 19 body (7+12) týmovou produktivitu. Nyní se pokusí zachránit Chance ligu, ideálně by si rád zahrál i předkolo play off. Kolín na něj bude jako na zkušeného borce hodně spoléhat, kór po zranění dalšího veterána Petra Koukala, kterému nejspíše skončila sezóna.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

SC Marimex Kolín Chance liga 2023/24 Berani Zlín
13. místo (52 bodů) Umístění v tabulce 7. místo (65 bodů)
3 body Posledních 5 zápasů 4 bodů
11.64% (14. místo) Úspěšnost přesilovek 15.15% (10. místo)
84.48% (3. místo) Úspěšnost oslabení 79.76% (13. místo)
301 (12. místo) Bloky 394 (6. místo)
489 Trestné minuty 413
Josef Skořepa - 19 bodů (7+12) Nejproduktivnější hráč Martin Novák- 22 bodů (9+13)
René Piegl - 14 bodů (3+11) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 19 bodů (3+16)
Stanislav Vrhel (9 branek) Nejlepší střelec Jan Süss (12 branek)
Josef Skořepa (12 asistencí) Nejlepší nahrávač Aleksi Salonen (16 asistencí)
Michael Gaspar (+6) +/- Martin Novák (+12)
Jan Hampl (36) Bloky Zdeněk Čáp (45)
Jakub Soukup (92.30%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.90%)