čtvrtek 01. února 2024 | Redakce

Přehled lednových přestupů. Berany posílil Holík, Warg a vrátil se Sedlák a Talafa

Leden je již tradičně obdobím skládání týmu na play-off. V jeho průběhu se do Zlína vrátil odchovanec Petr Holík z brněnské Komety. Ten byl vyměněn za Marka Hrbase, kterého v týmu nahradil švédský obránce Stefan Warg, jenž v průběhu ledna prodloužil smlouvu do konce sezony. Po měsíčním hostování se zpět do Zlína vrací mladý obránce Tadeáš Talafa, jenž uplynulé období strávil v Přerově. U Zubrů naopak setrvá do konce sezony Tomáš Pospíšil, stejně tak Vojtěch Tomi zůstane ve Zlíně. Z Frýdku se také vrátil Zdeněk Sedlák. Berani tak mají nyní uzavřený kádr, k dispozici je kompletních pět pětek a také několik hráčů na střídavý start.

Berani mají v současné chvíli uzavřený kádr, k dispozici je kompletních pět formací a další hráči na střídavý start. Z juniorského týmu, který aktuálně bojuje v tabulce o postup do play-off juniorů, může v případě jejich postupu očekávat Jakuba Čechmánka (jun.), Lukáše Heše (jun.), Tomáše Piláta (jun.), Martina Vaculíka (jun.), Adama Klimka (jun.), obránci pak Matěj Zavřel (jun.), Adam Burian (jun.), Tomáš Mikel (jun. a dor.), případně další zlínské juniorské reprezentanty.

K dispozici do závěru sezóny bude několik hráčů na střídavý start po dohodě obou klubů. Jedná se o obránce Jana Dluhoše a Vlastimila Hefku (oba Vyškov), útočníky Michala Popelku (Valašské Meziříčí), Jiřího Karafiáta (Havířov) a Matěje Seberu (Vyškov). Mezi brankáři můžeme ještě využít služeb Jakuba Sedláčka (HC Olomouc), Josefa Němečka z Letňan, jenž už letos vypomáhal Přerovu a také Andrease Kubáně z Kopřivnice.

Již brzy vyhlížíme návrat obránce Aleksiho Salonena, který by se na led měl vrátit po reprezentační přestávce. Zároveň věříme, že se co nejdříve vrátí i Jakub Šlahař, jenž doléčuje zranění.

Aktuální soupiska:

Brankaři: Daniel Huf, Michal Kořének, Tobiáš Synek (stříd. Vyškov), Jakub Sedláček (stříd. Olomouc) Samuel Kowalczyk (jun.), Josef Němeček (stříd. Letňany), Andreas Kubáň (stříd. Kopřivnice)

Obránci: Zdeněk Čáp, Jakub Husa, Martin Novotný, Vojtěch Riedl, Aleksi Salonen, Jiří Suhrada, Tadeáš Talafa, Stefan Warg, Mikuláš Zbořil, Jan Dluhoš (stříd. Vyškov), Vlastimil Hefka (stříd. Vyškov), Matěj Zavřel (jun.), Adam Burian (jun.), Tomáš Mikel (jun. a dor.)

Útočníci: Michal Gago, Petr Holík, Denis Kindl, Bedřich Köhler, Martin Lang, Martin Novák, Jesse Paukku, Stanislav Sadovikov, Mikko Salmio, Pavel Sedláček, Zdeněk Sedlák, Jan Süss, Jakub Šlahař, Vojtěch Tomi, Nicolas Werbik, Michal Popelka (stříd. Valašské Meziříčí), Jiří Karafiát (stříd. Havířov), Matěj Sebera (stříd Vyškov), Jakub Čechmánek (jun.), Lukáš Heš (jun.), Tomáš Pilát (jun.), Martin Vaculík (jun.)