středa 31. ledna 2024 | Redakce

Čtvrťáci si z prestižního Harfa Cupu odvezli stříbrné medaile!

Naši čtvrťáci se o uplynulém víkendu zúčastnili prestižního Harfa Cupu. Turnaj, kterému předcházelo ještě kvalifikační kolo ve Lhotě u Vsetína, se konal v krásném venkovním prostředí galerie Harfa a mladí Berani na něm rozhodně nezklamali, nakonec vyhráli dvě ze tří utkání a berou skvělé druhé místo!

Turnaj Harfa Cup je již finálovou zastávkou celého programu. Předcházela mu ještě kvalifikace, tu náš výbor sehrál ve Lhotě u Vsetína. Díky dominantním výkonům v základní skupině, ve které dali Berani za tři zápasy 60 branek, přišel postup do play off, kde svěřenci Miroslava Vybírala srazili nejprve Třinec a následně Vsetín. „Celý ten koncept hodnotím velmi kladně, jak finálový, tak kvalifikační turnaj byl skvěle zorganizovaný, mělo to výborné parametry. Cestou do finále jsme potkali výborné týmy z našeho regionu,“ hodnotí právě hlavní trenér Miroslav Vybíral.

Následovalo tedy pražské finále, v tom Berani potkali Lev Slaný, Říčany a také Spartu Praha. „Byl to trošku jiný hokej, než jsme zvyklí. Kluci každopádně hráli skvěle, k celkovému triumfu nám chybělo velmi málo“. Rozhodlo nakonec utkání se Spartou, která tedy celý turnaj ovládla. „V půlce zápasu to ještě bylo 4:4, pak nám to trošku uteklo. Musíme ale myslet na to, že jsou to stále děti, mají všechno před sebou. Druhé místo ze čtyřiceti není vůbec špatná vizitka,“ pokračuje v hodnocení spokojený kouč.

„ Kluci hráli skvěle, k celkovému triumfu nám chybělo velmi málo. Druhé místo ze čtyřiceti není vůbec špatná vizitka“

Miroslav Vybíral

Harfa Cup následně zhodnotil i kapitán našeho týmu Pavel Machuta. „Turnaj se mi líbil, užili jsme si to. Skončili jsme druzí, což je dobré, mohli jsme ale porazit i Spartu. Bylo super se porovnat i s týmy z Čech. Hráli dobře, skvěle střílí, víc si nahrávali,“ myslí si zlínský kapitán.


Tabulka Harfa Cupu

1. Sparta

2. Berani Zlín

3. Lev Slaný

4. Říčany

Našim čtvrťákům k velkému úspěchu gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!