úterý 30. ledna 2024 | Adam Čuba

Preview: Berani přivítají Jestřáby z Prostějova

Po krátké pauze se naši Berani vracejí do akce, čeká nás domácí měření sil s Prostějovem. Köhler a společnost mají za sebou nepovedený duel ve Frýdku-Místku, doma však doufají v návrat na vítěznou vlnu . Zápas pod záštitou akce o kapku lepší hokej startuje v 17:30. Partnerem utkání je společnost Vasky.

Poslední utkání na ledě Frýdku-Místku Beranům nevyšlo, prohráli 2:5, a to i přes to, že ve třetí třetině zvládli stáhnout tříbrankové manko na rozdíl jediné branky. „Víme, že musíme sbírat každý bod, který se naskytne a my je ztrácíme,“ hodnotil utkání zklamaný trenér Richard Kapuš. „Až třetí třetina se dá nějak hodnotit, začal tam být zájem.“

Nyní mají naši hokejisté šanci na reparát, naposledy v základní části se střetnou s Jestřáby z Prostějova. Proti těm se Beranům letos poměrně dařilo, vyhráli dvě ze tří utkání, z posledního duelu vytěžili alespoň bod za prohru v nájezdech. Nejlepší vzpomínky na Jestřáby má kapitán Bedřich Köhler, jenž bodoval v každém zápase, na kontě má jeden hattrick a celkem pět bodů (4+1). Na druhé straně bude mít speciální motivaci Roman Vlach, jenž načal letošní sezonu ve Zlíně a oklikou přes Přerov se vrátili do svého někdejšího působiště, tedy do Prostějova.

O kapku lepší hokej

Středeční utkání oblékne naše hokejisty do oranžové, což symbolizuje projekt O kapku lepší hokej a jeho boj proti leukémii. Letošní ročník je už pátým pokračováním úspěšného projektu, jehož patronem je v roce 2024 Patrik Luska z Hradce Králové, mladý hokejový brankář, který právě leukémií trpí. Vybrané peníze budou použity na nákup analytického přístroje TapeStation 4150 v hodnotě 1,3 milionu korun. Přispět můžete i vy, buď formou DMS, QR kódu nebo přímo na stadionu. Bližší informace a všechny formy podpory naleznete ZDE

Jestřábi pohodlně drží pozici v elitní čtyřce

Prostějov má v závěru základní části relativně pohodlnou pozici v elitní šestce, je jen málo pravděpodobné, že by se mu vyhnul přímý postup do play off.

Tým, který v listopadu poněkud překvapivě převzal trenér Martin Janeček se však nevyhnul ani změnám v kádru. Naposledy kádr opustil zkušený centr Marek Račuk, který byl uvolněn do Německa, právě jeho místo by měl zaujmout Roman Vlach, jenž ale za šest zápasů v červeno-černém dresu ještě nebodoval.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Zdeněk Doležal, ten může stále ještě zaútočit na korunu pro krále střelců, gólů dal už 21, na první místo ztrácí čtyři zásahy. Jistota přichází i z brankoviště, jedničkou je Marek Štipčák, jenž se ve dvaadvaceti letech tlačí mezi nejlepší gólmany soutěže.


Koho sledovat v dresu soupeře?


Marek Štipčák, brankář (22)

Jak už bylo zmíněno, mladý brankář Marek Štipčák zažívá výbornou sezonu. Málokdo nejspíš čekal, že brankář druholigového Havířova zvládne přechytat předpokládanou jedničku Jaroslava Pavelku, právě to se ale stalo a rodák z Kyjova má na kontě už 25 zápasů, ve kterých si drží úspěšnost 92.4%. Dařilo se mu i v utkáních proti Beranům, v těch se hned dvakrát blýskl velmi dobrým výkonem. Nyní jej čeká závěr základní části a první chanceligové play off v kariéře. Kam to s Jestřáby dotáhne?


Statistiky týmů v aktuální sezóně

Berani Zlín Chance liga 2023/24 LHK Jestřábi Prostějov
8. místo (64 bodů) Umístění v tabulce 4. místo (69 bodů)
6 bodů Posledních 5 zápasů 5 bodů
14.91% (10. místo) Úspěšnost přesilovek 19.25% (6. místo)
79.88% (12. místo) Úspěšnost oslabení 83.53% (5. místo)
377 (7. místo) Bloky 390 (5. místo)
423 Trestné minuty 437
Martin Novák - 21 bodů (9+12) Nejproduktivnější hráč Zdeněk Doležal - 37 bodů (21+16)
Aleksi Salonen - 19 bodů (3+16) Nejproduktivnější obránce Tomáš Hanousek - 28 bodů (9+19)
Jan Süss (12 branek) Nejlepší střelec Zdeněk Doležal (21 branek)
Aleksi Salonen (16 asistencí) Nejlepší nahrávač Jakub Illéš (22 asistencí)
Martin Novák (+12) +/- Petr Šidlík (+16)
Zdeněk Čáp (43) Bloky Tomáš Hanousek (34)
Daniel Huf (91.73%) Úspěšnost zákroků Marek Štipčák (92.41%)