pátek 26. ledna 2024 | Adam Čuba

Preview: Berani jdou na Rysy! V rámci dalšího kola vyrážíme do Frýdku-Místku

Další kolo Chance ligy čeká naše Berany. Ti v posledním kole zvládli porazit Znojmo, které bojuje o záchranu, nyní je čeká podobný zápas, jelikož i Frýdek-Místek se pohybuje v podobných vodách. Cíl je jasný, znovu vyhrát a vrátit se do elitní šestky. V tom zlínskému výběru zatím bohužel nepomohou Aleksi Salonen ani Jakub Šlahař, oba zůstávají na mardce.

Poslední utkání Beranům nakonec i přes škobrtnutí v závěru vyšlo, Znojmo jsme porazili 5:4 po nájezdech. Úplná spokojenost každopádně nepanovala. „Mužstvo s takovými ambicemi, respektive mužstvo, které potřebuje body nemůže promrhat náskok 4:2. Chtěli jsme tři body, máme alespoň dva,“ řekl trenér Richard Kapuš. „Škoda, že jsme to doma neudrželi, ale hráli jsme dobře, dva body dobré,“ přidal se Zdeněk Sedlák, tedy hráč, kterého zítra čeká speciální zápas, ve Frýdku totiž strávil část letošní sezony a bude tak mít o motivaci postaráno. „Já hlavně doufám, že ten zápas zvládneme,“ uzavírá autor vítězného nájezdu, který přisoudil Beranům bonusový bod z posledního utkání.


Nyní tedy čeká na náš výběr Frýdek-Místek. Tým na který má celé naše mužstvo, nicméně především Daniel Huf, velmi dobré vzpomínky. První dva duely zvládli Berani s čistým štítem, dvakrát z toho byla nula pro našeho brankáře. Poslední měření sil znamenalo pro Rysy alespoň čestný úspěch, Köhlerova parta ale stejně zvítězila 4:1.

V Chance lize jde do tuhého, Berani bojují o šestku, Frýdek hlavně o záchranu

Listopad a prosinec měli Rysi velmi dobrý, na nějakou dobu se tak vzdálili z boje o záchranu. Hrozba sestupu je ale nyní zpět, na poslední místo drží Frýdek-Místek náskok pouze čtyř bodů. Doplňme ale, že vzdálená není ani elitní desítka, Rysi se mohou dotáhnout na Kolín díky jediné výhře.

Pokud jsou Slezané v něčem skutečně výteční, jsou to přesilovky, ty mají s procentuální úspěšností 26.77% nejlepší v celé soutěži! Recept na výhru je tak jasný – vyhnout se trestné lavici. Při hře pět na pět jsou totiž frýdeckomístecké výkony o poznání horší

Koho sledovat v dresu soupeře?


Oskar Haas, útočník (20)

Oskar Haas patří mezi nejzajímavější výtvory třinecké hokejové školy. Chance ligu válel už loni, to nasázel 17 gólů a dokonce byl nejproduktivnějším hráčem mužstva, trochu překvapivě mu pak unikla pozvánka na MSJ. Letos pokračuje Haas v podobných výkonech, na kontě má 10 branek, v jeho věkové kategorii naleznete v soutěži jen jednoho produktivnějšího borce. Povolání tak přišlo i o patro výš, mladý forward se po většinu ledna proháněl po extraligových kluzištích. Nyní je zpátky ve Frýdku, který jeho služby nutně potřebuje.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC Frýdek-Místek Chance liga 2023/24 Berani Zlín
12. místo (49 bodů) Umístění v tabulce 7. místo (64 bodů)
7 bodů Posledních 5 zápasů 6 bodů
26.77% (1. místo) Úspěšnost přesilovek 15.19% (9. místo)
82.67% (7. místo) Úspěšnost oslabení 79.75% (12. místo)
409 (4. místo) Bloky 369 (7. místo)
421 Trestné minuty 376
Vladimír Svačina - 35 bodů (10+25) Nejproduktivnější hráč Martin Novák - 20 bodů (9+11)
Daniel Kowalczyk - 18 bodů (9+9) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 19 bodů (3+16)
Rostislav Marosz (12 branek) Nejlepší střelec Jan Süss (11 branek)
Vladimír Svačina (25 asistencí) Nejlepší nahrávač Aleksi Salonen (16 asistencí)
Michal Ramik (+2) +/- Martin Novák (+13)
Jan Výtisk (79) Bloky Zdeněk Čáp (42)
Vojtěch Mokry (92.77%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.73%)