pátek 08. prosince 2023 | Adam Čuba

Preview: Potvrdit zlepšený výkon jedeme do Znojma, přivezeme další body?

Naše Berany čeká druhý venkovní zápas v řadě, tentokrát vyrážíme na led posledního Znojma. Cíl je jasný, přivést další body a vylepšit současnou pozici v tabulce. Fanoušci se mohou těšit také na přímý přenos v naší klubové restauraci, nebo mohou vyrazit přímo do Znojma, kam je pořádán výjezd.

Chanceligový los je k Beranům momentálně poměrně příznivý, čekají nás totiž zápasy se Znojmem a následně s Frýdkem-Místkem čili týmy ze spodních pater tabulky, se kterými navíc máme pozitivní vzájemnou bilanci. V prosinci nás k tomu čekají ještě zápasy se Slávií nebo Kolínem, tedy dalšími celky, které se letos pohybují na posledních příčkách prvoligového pořadí. A právě z výše zmíněných duelů chtějí svěřenci Jana Srdínka vydolovat co nejvíce bodů, které by nám zajistily lepší pozici v rámci elitní šestky.

Povzbuzením bude pro Köhlera a spol povedený duel v Sokolově, který jsme odehráli velmi dobře, navíc se podařilo ustát i drama ve třetí třetině a vyhrát za tři body.

Vyrazte na výjezd nebo na přímý přenos do klubové restaurace

Pakliže se přímo do Znojma nechystáte, můžete se stavit v naší klubové restauraci u Beranů, kde bude zápas živě přenášen. Přijďte si s námi užít pořádnou hokejovou atmosféru, i když naši Berani hrají na jihu Moravy!

No a jestli byste se chtěli podívat přímo do Znojma a vytvořit našemu týmu téměř domácí atmosféru, můžete se zúčastnit výjezdu, který organizují Žlutomodří z.s. Kompletní informace naleznete ZDE

Znojmo se zatím trápí na chvostu tabulky, nepomohly ani posily

Orli se po suverénní jízdě druhou ligou o patro výš i nadále hledají, klidný střed tabulky se jim totiž pomalu vzdaluje a vypadá to spíše na záchranářské starosti. Vedení každopádně nelení a zavelelo ke změnám, tým opustil třeba švédský střelec Karlson, největší letní posila. Naopak přišel třeba důrazný Jan Berger, k dispozici je na střídavý start Pavel Jenyš (4+5), podařil se i nákup vysokého ex-zlínského beka Daniela Bukače.

V tabulce se to ale příliš neprojevuje, Znojmo je jen o skóre předposlední, společně s Frýdkem a Slávií se motá na chvostu tabulky. Dokáží se Orli přeci jen vyhnout problémům s udržením ligy a posunou se v tabulce výše? Herně se nejeví špatně, mnoho duelů skončilo pouze o gól v neprospěch Jihomoravanů.

Koho sledovat v dresu soupeře?


Tomáš Svoboda, útočník (36)

Stejně jako loni, i letos táhne ofenzivu Znojma zkušená dvojice Jan Hruška – Tomáš Svoboda. První zmíněný je s jedenácti nahrávkami nejlepším nahrávačem, Svoboda vládne s 20 body produktivitě i střelcům. Velezkušený útočník s více než 500 starty v extralize je druhým rokem také kapitánem svého týmu, Znojmu navíc pomáhá i v dalších činnostech, ve statistice plus/minus drží například hodnotu +11, přičemž žádný další Orel se nedostal ani na +2.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC LERAM Orli Znojmo Chance liga 2022/23 Berani Zlín
13. místo (26 bodů) Umístění v tabulce 6. místo (43 bodů)
4 body Posledních 5 zápasů 7 bodů
12.84% (10. místo) Úspěšnost přesilovek 13.46% (9. místo)
77.42% (14. místo) Úspěšnost oslabení 79.63% (12. místo)
247 (7. místo) Bloky 250 (6. místo)
228 Trestné minuty 299
Tomáš Svoboda - 20 bodů (10+10) Nejproduktivnější hráč Jakub Šlahař - 16 bodů (8+8)
Jan Bartko - 16 bodů (5+11) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 15 bodů (3+12)
Tomáš Svoboda (10 branek) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (8 branek)
Jan Hruška (11 asistencí) Nejlepší nahrávač Aleksi Salonen (12 asistencí)
Tomáš Svoboda (+11) +/- Marek Hrbas (+12)
Jan Zahradníček (26) Bloky Zdeněk Čáp (32)
Dominik Groh (91.00%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.96%)