pátek 01. prosince 2023 | Adam Čuba

Lukáš Heš se vrátil domů do Zlína: Budu tvrdě pracovat, chci navázat na výkony z minulé sezony

Mezi Berany se v uplynulých dnech z Kanady vrátil Lukáš Heš. Mladý útočník začal sezonu v juniorské QMJHL, nyní se však s vedením domluvil na návratu do mateřského klubu, primárně tedy do juniorky, kde už má za sebou obnovený debut, nastoupil v posledním utkání s Olomoucí. V útoku si Lukáš zahrál s bráchou Jakubem a týmu ihned pomohl dvěma asistencemi k triumfu 5:4.

Do Kanady vystřelila mladého forwarda loňská sezona, kdy se s 34 góly stal nejlepším střelcem juniorské extraligy. V závěru ročníku si navíc zahrál za A-tým, v Chance lize nastoupil čtrnáctkrát a dvakrát skóroval, přičemž si zahrál i baráž proti Kladnu.

Před startem letošní sezony se pak Lukáš zúčastnil kempu Arizony Coyotes, odkud zamířil do Rimouski v QMJHL. Tam se ale po 16 zápasech domluvil na návratu do Zlína. „Velice si vážím toho, že si mě Rimouski Océanic vybral do svého týmu a mrzí mě, že jsme nyní nenašli společnou řeč. Jsem ale moc rád, že jsme se dohodli na této možnosti a já můžu nastoupit ve Zlíně," vysvětluje Heš. „Moc si této příležitosti cením. Těším se na spoluhráče, které z velké části znám, na rodinu, přítelkyni, kamarády a spolužáky," doplňuje ještě mladý útočník. S Rimouski zůstane Lukáš i nadále v kontaktu, v průběhu prosince by se mělo jednat o jeho nejbližší budoucnosti.

„Budu pokračovat ve tvrdé práci a věřím, že si vybojuju více prostoru na ledě a budu moci navázat na své výkony z minulé sezóny. Hokej je můj život. Zkušenosti, které jsem nabral v Kanadě, a to jak ty pozitivní, tak negativní, mě posunou dále a budou pro mě v mé další hokejové kariéře přínosné.“

Lukáš Heš

Juniorku nyní čeká klíčová pasáž sezony, nadstavbová skupina základní části. A Lukáš Heš je tak pro ni obrovskou posilou, která by měla ještě podpořit výborné výkony z posledního období. „Velice se těším, zápasy budou náročné a to mě baví. Těším se i na atmosféru, napětí a radost z vítězství. Navíc si v týmu zahraju i s bráchou, dokonce třeba v lajně." (pozn. Lukáš Heš odehrál s bráchou Jakubem už dva zápasy, ve kterých získali dohromady 9 bodů.)

A co případná šance v A-týmu? „Vše se bude odvíjet od mých výkonů, představy trenérů a výsledků jak juniorky, tak Áčka... Zápasy Beranů jsem sledoval a věřím, že když navážu na výkony z loňské sezóny a uplatním své zkušenosti z Kanady, tak bych si mohl šanci vybojovat a přispět cíli, který klub má - návrat do extraligy," říká Lukáš Heš na závěr.