neděle 26. listopadu 2023 | Adam Čuba

Preview: Další zápas nás čeká v Přerově, uspějeme proti Zubrům?

Po nepovedeném dvojzápase s Litoměřicemi a Dynamem Pardubice čeká naše Berany výjezd do nedalekého Přerova. Cíl je jasný, potvrdit dobrou vzájemnou bilanci a odvést si z ledu moravského rivala důležité body, které nás odrazí k lepším výsledkům.

I přes to, že v poslední době nejsou zlínské výkony ideální, stále se v tabulce držíme na relativně dobrých místech. Nyní se Berani konkrétně nacházejí na 7. příčce, přičemž ale ztráta na čtvrté místo činí pouhé dva body a právě na tuto pozici se můžeme v případě zítřejšího úspěchu vyšvihnout.

V cestě nám stojí soupeř, kterého velmi dobře známe. Se Zubry spolupracoval náš klub už během působení v extralize, tradičně za něj nastupuje mnoho hráčů se zlínskou minulostí. A nutno také říci, že se nám proti Přerovu daří, od sestupu do Chance ligy, jsme totiž s modrožlutými vždy bodovali, loni jsme všechny čtyři zápasy vyhráli. Až letos přišlo klopýtnutí.

Těsný domácí duel jsme po Salmiově brance málem dotáhli do vítězného konce, dvě minuty před koncem ale přišlo vyrovnání. Jan Süss nás sice znovu přiblížil třem bodů, tři vteřiny před koncem ale znovu vyrovnal Daniel Indrák a Berani poté ztratili zápas v prodloužení.

Nyní už na Přerov vyrukujeme s novým trenérským štábem, uvidíme tedy jestli právě jeho taktika bude úspěšná. Po posledním duelu s Pardubicemi „B“ každopádně nemohla panovat spokojenost, s čímž souhlasil i trenér Jan Srdínko. „My jsme herně dnes nepředvedli vůbec nic. Jenom díky Hufínovi (Daniel Huf) to bylo tak dlouho 0:0, o ten gól jsme si koledovali, i když byl smolný. Zbytečně ztrácíme kotouče na modrých čarách, jsou tam fauly v útočném pásmu, chybí nám pohyb,“ pokračuje ve svém hodnocení náš hlavní trenér.


Se Zubry máme stejný počet bodů, brankář Postava klíčovou osobností

Jak se říká, duel s Přerovem bude soubojem o pomyslných šest bodů, jelikož jsme sousedy v tabulce se shodným ziskem 36 bodů. Zubři se opírají především o zeď v brankovišti, kterou postavil mladý Michal Postava (94.55%). Směrem dopředu to ale vázne, Hanáci nedávají góly, s 52 vstřelenými jsou druzí nejhorší, vyloženě opřít se nemohou ani o přesilovky. Naopak nadstandartní jsou oslabení, i zde ale musíme minimálně částečně hledat vliv brankáře Postavy.

Nejistou ofenzivu by mohl probudit centr Roman Vlach, který do výběru trenéra Svobody dorazil od nás ze Zlína. Zkušený útočník se zatím v novém angažmá hledá, odehrál pět zápasů a na gól čeká (0+1). Důvěra je vkládána i do mladíka Joshuy Jamese Máchy (2+1), další nové akvizice, tentokrát z Olomouce.


Slovo trenéra

„ My se teď musíme zaměřit na to, aby se naše hra rapidně zlepšila, Na našich chybách musíme zapracovat. Uděláme maximum, abychom se zlepšili už od dalšího zápasu.“

Jan Srdínko (hlavní trenér) Berani Zlín


Koho sledovat v dresu soupeře?


Darek Hejcman, útočník (29)

Bývalý Beran a se Zlínem mistr Chance ligy se do Přerova vrátil po dvou letech. Nikdy sice neoplýval mimořádnou produktivitou, nicméně díky svému komplexnímu stylu se prosadil i v extralize. A právě to je jeho nejlepší zbraní i v Přerově. Zubři na spolehlivého centra sází na buly, odehrál jich už 200, v oslabení patří k nejvytíženějším hráčům. K tomu připočtěme čtyři góly, z toho dva vítězné.

Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC ZUBR Přerov Chance liga 2022/23 Berani Zlín
8. místo (36 bodů) Umístění v tabulce 7. místo (36 bodů)
4 body Posledních 5 zápasů 7 bodů
14.47% (9. místo) Úspěšnost přesilovek 12.90% (11. místo)
86.32% (3. místo) Úspěšnost oslabení 80.85% (11. místo)
170 (12. místo) Bloky 229 (5. místo)
245 Trestné minuty 244
David Březina - 12 bodů (8+4) Nejproduktivnější hráč Jakub Šlahař- 16 bodů (8+8)
Robert Černý - 10 bodů (3+7) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 10 bodů (1+9)
David Březina (8 branek) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (8 branek)
Tomáš Doležal (8 asistencí) Nejlepší nahrávač Denis Kindl (11 asistencí)
Ondřej Cubo (+6) +/- Marek Hrbas (+8)
Tomáš Kudělka (23) Bloky Marek Hrbas (28)
Michal Postava (94.55%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.94%)