pátek 24. listopadu 2023 | Redakce

Změny v realizačních týmech Akademie: K juniorce jde Juraj Jurík, dorost přebírá Lubomír Vosátko

Události posledních dní rozhýbaly změny v realizačních týmech našich mládežnických kategorií. Po posunu Jana Srdínka k A-týmu zaujme jeho pozici u juniorky dosavadní trenér dorostu Juraj Jurík. Na post hlavního trenéra dorostu se zase vrací dosavadní asistent Lubomír Vosátko, jenž bude mít k dispozici i nového spolupracovníka Jáchyma Janoška. Změna přichází i u 9. třídy, tu přebírá Oldřich Horák.

Juraj Jurík se k juniorskému týmu vrací po roční odmlce, trénoval ji v sezoně 2021/22, kdy nahradil Luboše Jenáčka. Loni pak trenér, který má ve sbírce i extraligový titul z roku 2014, asistoval u A-týmu v éře Rostislava Vlacha a před letošním ročníkem se ujal kormidla u našeho dorostu, který vedl společně s Lubomírem Vosátkem.

Právě Vosátko se po půl roce vrací na post hlavního trenéra, který zastával už během sezony 2022/23 a s týmem došel do osmifinále. K ruce mu bude i nový asistent, tím je Jáchym Janošek, dosavadní trenér dorosteneckého béčka. U kterého jako hlavní trenér zůstavává.

Ke změně musí dojít i u 9. třídy, tu totiž souběžně vedl také Lubomír Vosátko. Jeho místo zaujme bývalý obránce a zlínský odchovanec Oldřich Horák. Ten byl v posledních dvou letech u A-týmu, kde asistoval jak Rostislavu Vlachovi, tak Miloši Říhovi. Nyní jej čeká vůbec první trenérská výzva v pozici hlavního kouče!

Všem trenérům přejeme na nových postech hodně štěstí!