pátek 24. listopadu 2023 | Adam Čuba

Preview: V boji o další body doma vyzveme pardubické béčko

Další duel čeká naše Berany už zítra, kdy vyzveme ve formě hrající pardubické béčko. Köhler a spol by rádi navázali na povedený výkon proti Vsetínu a doma za podpory fanoušků urvali další důležité body.

Poslední zápas s Litoměřicemi se našemu výběru výsledkově nevydařil, ačkoli herně nepodali Berani špatný výkon. S tím souhlasil i trenér Jan Srdínko. „Hra nebyla z naší strany vůbec špatná. Dá se říci, že první třetina byla na obě strany neurovnaná, ale od druhé třetiny bych řekl, že jsme si vytvářeli souvislejší tlak, i gólové šance.“

Na jeden gól se každopádně dá vyhrát jenom málokdy. Marek Hrbas sice svou druhou trefou v ročníku otevřel skóre zápasu, to však bylo z naší strany všechno a Stadion vývoj utkání otočil. „Bohužel jsme nebyli efektivní a soupeř byl v tomto dnes lepší. My jsme se na šance nadřeli a nedokázali jsme je zužitkovat,“ doplňuje nový zlínský lodivod.

Dynamo v listopadu zabralo a pohybuje se na hranici play off. Táhnou jej mladí odchovanci

Start sezony nebyl pro Dynamo úplně nejlepší, a to i přes to, že ambice týmu byly určitě vyšší než další boj o záchranu. Nyní se ale situace změnila a Pardubice se mnohem více přibližují vodám ve kterých by se chtěly pohybovat. Může za to především plodný listopad, v tom Východočeši bodovali ve všech duelech kromě utkání s dominantní Porubou. Až tedy tuto středu přišlo klopýtnutí, Dynamo padlo s Jihlavou. Jinak jsou ale výsledky více než uspokojivé, především pak musíme zmínit triumf 2:1 nad silným Vsetínem!

Nutno ale zmínit, že do těchto bojů vedl Pardubice už nový trenér, Richard Král sice nebyl odvolán, ale vedení jej uvolnilo do Mladé Bolslavi, odkud dostal extraligovou nabídku. Novým koučem se stal Tomáš Jirků, dosavadní trenér druholigového Vrchlabí.

Silnou stránkou Pardubic by mělo být brankoviště, střeží ji totiž nadstandartní dvojice David Honzík – Tomáš Vomáčka (oba nad 92%). Radost vedení Dynama musí dělat i práce mladíků. Michal Pochobradský, Tomáš Urban, Daniel Herčík nebo Robin Kaplan, všichni mají méně než pětadvacet, jsou odchovanci Dynama a v béčku jsou pravými lídry. Zkušenosti jim předávají kapitán Daniel Rákos nebo dokonce velezkušený bek Jan Kolář.

Koho sledovat v dresu soupeře?


Tomáš Urban, útočník (21)

Právě Urban má zatím z výše zmíněných mladíků nejlepší sezonu, našlápnuto má klidně na 50 bodů a v bodování je na skvělém sedmém místě v rámci celé soutěže, navíc září i ve statistice +- (+14). A Dynamo si může mnout ruce, roste mu totiž další potenciální útočník do našlapaného A týmu. V tom už také účastník juniorského MS odehrál přes 40 zápasů a dvakrát skóroval. Letos se v extralize představil čtyřikrát.

Statistiky týmů v aktuální sezóně

Berani Zlín Chance liga 2022/23 HC Dynamo Pardubice "B"
6. místo (36 bodů) Umístění v tabulce 10. místo (31 bodů)
7 bodů Posledních 5 zápasů 9 bodů
13.48% (9. místo) Úspěšnost přesilovek 13.19% (11. místo)
80.00% (12. místo) Úspěšnost oslabení 81.82% (10. místo)
218 (4. místo) Bloky 189 (8. místo)
236 Trestné minuty 260
Jakub Šlahař - 16 bodů (8+8) Nejproduktivnější hráč Tomáš Urban - 21 bodů (9+12)
Aleksi Salonen - 10 bodů (1+9) Nejproduktivnější obránce Ondřej Chabada - 8 bodů (1+7)
Jakub Šlahař (8 branek) Nejlepší střelec Michal Pochobradský (11 branek)
Denis Kindl (14 asistencí) Nejlepší nahrávač Josef Mikyska (8 asistencí)
Marek Hrbas (+9) +/- Tomáš Urban (+14)
Marek Hrbas (27) Bloky Jan Zdráhal (21)
Daniel Huf (91.79%) Úspěšnost zákroků David Honzík (93.91)