úterý 21. listopadu 2023 | Adam Čuba

Preview: V rámci dalšího kola vyzveme nepříjemné Litoměřice

Po náročné, nicméně úspěšné bitvě se Vsetínem měli naši hokejisté prostor si trošku oddychnout, v pondělí se totiž nehrálo. Nyní náš výběr opět vyráží do boje o další důležité body, Köhler a spol vyzvou Litoměřice, kterým mají rozhodně co vracet. Na hřišti soupeře se začíná v tradiční čas, tedy v 17:30.

Do derby šli Berani už pod vedením Jana Srdínka, jenž sice se svým týmem připravil pár změn v sestavě, šlo ale spíše o kosmetické úpravy. Nakonec se vyplatilo, Vsetín jsme totiž porazili 5:4. Nyní nové trenéry čeká první výjezd, jede se do Litoměřic. S těmi máme zatím relativně vyrovnanou bilanci, loni jsme jednou uspěli doma, jednou venku. I letos byl první vzájemný zápas vyrovnaný, rozhodly až nájezdy, Beranům k výhře nepomohlo ani 42 střel, Stadion uspěl v devíti sériovém dramatu.

Stadion se v tabulce vyšvihl na třetí místo

Když jsme se s Litoměřicemi střetli naposledy, byli Severočeši až devátí, a to i přes to, že dokázali potrápit třeba i suverénní Porubu. Nyní je situace o kus lepší, Stadion je třetí a na Vsetín ztrácí jen dva body. Občasnému klopýtnutí se ale nevyhne, zmiňme prohru s Třebíčí nebo demolice 0:5 od Pardubic „B“.

Litoměřice táhne především smrtící ofenziva, už tři borci šli přes 15 bodů, sedm hráčů dalo alespoň 5 gólů. Naprosto výtečné jsou potom přesilovky, v těch je Stadion se sedmnácti góly ze 78 pokusů nejlepší v lize!

Takový přísun branek je potřeba, v defenzivě to totiž zatím vázne. Možná kvůli odchodu vyhlášeného tvrďáka Jana Výtiska, možná kvůli absenci jasné jedničky, kterou zastával do loňska Tomáš Král. Současná brankářská dvojice Cichoň – Pařík se sice snaží a nechytá rozhodně špatně (oba jsou nad 91%), na výpomoc může dorazit i sparťanský Kořenář, ale stejně. Král byl loni o jedno celé procento lepší.

Slovo z kabiny

„ Mám rád takové zápasy jako se Vsetínem, vyhecované. Fanoušci byli vynikající, ženou nás dopředu a já z nich čerpám energii. Co jiného by nás teď mělo nakopnout… Po zranění se cítím dobře, jsem šťastný že jsem zpátky, snad týmu pomůžu. Musíme se vyvarovat chyb, za mě jsou to hloupé góly co dostáváme. Když tohle zlepšíme, tak jsme na dobré cestě.“

Jakub Husa (obránce), Berani Zlín


Koho sledovat v dresu soupeře?


Petr Ton, útočník (21)

Syn bývalé extraligové hvězdy Petra Tona staršího už se pomalu prosazuje ve velkém hokeji. Mladý útočník nikdy nepatřil mezi vyhlášené mládežnické naděje, vyloženě nezářil ani v juniorce a loni opouštěl Sokolov po 16 zápasech bez bodu. Letos to je jiná písnička! Mladý snajpr ukazuje, že po otci zdědil instinkt zakončovatele, trefil se už osmkrát a v rámci týmu je na děleném prvním místě. No a v ligovém porovnání je na tom stejně jako třeba Tomáš Knotek, Vít Jonák nebo náš Jakub Šlahař, čili ligové hvězdy. Už také přišel jeden povolávací rozkaz o patro výš, do mateřského Kladna. Ve 21 letech navíc nemusí zůstat jen u výpomoci a Ton může přemýšlet o stálém extraligovém angažmá..

Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC Stadion Litoměřice Chance liga 2022/23 Berani Zlín
3. místo (41 bodů) Umístění v tabulce 6. místo (36 bodů)
8 bodů Posledních 5 zápasů 10 bodů
21.98% (1. místo) Úspěšnost přesilovek 13.63% (10. místo)
82.18% (8. místo) Úspěšnost oslabení 80.46% (12. místo)
172 (9. místo) Bloky 214 (4. místo)
292 Trestné minuty 230
Přemysl Svoboda - 20 bodů (8+12) Nejproduktivnější hráč Jakub Šlahař- 15 bodů (8+7)
Michael Krutil - 9 bodů (3+6) Nejproduktivnější obránce Aleksi Salonen - 10 bodů (1+9)
Petr Ton (8 branek) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (8 branek)
Riku Sihvonen (13 asistencí) Nejlepší nahrávač Denis Kindl (11 asistencí)
Riku Sihvonen (+8) +/- Marek Hrbas (+8)
Jakub Černohorský (18) Bloky Marek Hrbas (26)
Oldřich Cichoň (91.30%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (91.63%)