pátek 10. listopadu 2023 | Redakce

Moderní zázemí a profesionální podmínky pro rozvoj hráčů – to je Nová Akademie Berani Zlín!

Profesionalita, moderní prostředí, komplexnost. S těmito myšlenkami se v posledních měsících uskutečňuje celá řada inovativních kroků, které pomáhají neustále zlepšovat zázemí a podmínky pro rozvoj hokejistů v klubu Berani Zlín. Níže přinášíme komplexní přehled toho, jak v současnosti zlínská Akademie funguje.

Koncepce rozvoje mládežnického hokeje ve Zlíně zahrnuje ucelený systém podpory mládežnických sportovců. Aktivně propojuje vzdělání se sportem. Tréninkový program všech věkových kategorií je tvořen tak, aby se hráči měli možnost věnovat studiu.

Vzdělání

Základní škola:

Partnerskou školou je 1. základní škola, kde tréninky probíhají v blocích před nebo po škole, výuka je rozšířena o další hodiny tělesné výchovy. Tréninkový proces je pevně spojen s výukou. Dále spolupracujeme se 3. ZŠ, soukromou školou 2iKA, a dalšími.

Střední škola:

Partnerskou školou je SPOŠ, která nabízí zaměření na trenérství a sportovní management. Výuka probíhá prezenčně v některých případech distančně. Součástí školní výuky jsou předměty jako sportovní trénink, výživa, diagnostika zdravotního stavu, masáže, taping, komunikace, prezentační dovednosti, právo, účetnictví, a podobně. Nedílnou součástí je i praxe, kterou žáci využívají ve svých mateřských klubech nebo u jiných sportovních subjektů.

Dále klub aktivně spolupracuje se Sportovním gymnáziem TGM, Střední průmyslovou školou, Obchodní akademií a dalšími.

Vysoká škola:

Partnerskou školou je Univerzita Tomáše Bati, která od září 2024 vypisuje nový studijní obor Management sportu, jenž navazuje na studijního obor na střední škole SPOŠ.

Tréninkový program

Tréninkový program je tvořen týmem profesionálních trenérů, kteří tvoří program na míru svým kategoriím. Nutnou podmínkou je schopnost získávat data z tréninku, umět je zpracovávat a reagovat v rámci tréninku na aktuální výkonnost a dovednosti hráčů. Nutnou podmínkou našich trenérů je sledovat vývoj hráčů a jejich sportovní dospívání. Kromě trenérů jednotlivých kategorií působí v klubu také skills trenéři zaměřující se na konkrétní individuální dovednosti, na fyzičce hráčů pak pracují kondiční trenéři, kteří díky individuálnímu přístupu dokáží každému hráči vytvořit plán na míru tak, aby co nejlépe podpořili jeho fyzický rozvoj. V rámci klubu funguje ucelený skills program, v jehož rámci má každý hráč možnost rozvíjet své individuální schopnosti na speciální trénincích mimo klubový program.

Tréninkové prostředí

Jako jeden z mála klubů máme možnost využívat hned tři ledové plochy. V létě se jedna plocha promění ve hřiště na in-line hokej. Zázemí pro suchou přípravu je složeno ze střílny uvnitř i venku, 2x skatemill, prostorné moderní fitness centrum, 2x sál na funkční trénink, venkovní hřiště a další.

Moderní regenerace

Velmi důležitou součástí tréninkového procesu je také regenerace. V tomto ohledu došlo během léta k obrovskému pokroku a modernizaci, Berani tak mají k dispozici bohatě vybavené wellness centrum přímo v útrobách Trinity Bank Arény Luďka Čajky. To zahrnuje vířivé vany, kryokomoru, finskou saunu s ochlazovacími bazénky. O mladé i dospělé hráče se stará zkušený tým masérů a fyzioterapeutů, kteří jsou vždy připraveni přijít s odbornou pomocí. Kromě fyzické stránky je potřeba pečovat také o tu psychickou. Berani se tak mohou kdykoliv obrátit na profesionálního psychologa, či mentálního kouče.

Skills centrum

Nad rámec tréninkového procesu nabízíme také speciální skills program, v němž se trenéři věnují hráčům individuálně a společně tak pracují na optimálním rozvoji jejich dovedností. K dispozici tomu mají venkovní i vnitřní střelnici, či dva skatemilly, ledovou plochu nebo fitness.

Kabina a zázemí

Hráčská kabina. Základní středobod sportovního života každého mladého i dospělého hokejisty. Ve Zlíně má každý z ročníku svou vlastní, jejich vybavení se přitom neustále vylepšuje tak, aby hráčům poskytlo komfortní prostředí pro přípravu na jednotlivé zápasy či tréninky. S tím je spojená také péče o jejich výstroj, samozřejmostí je brusírna bruslí, či profesionální servis.

Stravování a odpočinek

Láska prochází žaludkem. A o ten mají hokejisté ve Zlíně skvěle postaráno. Nově vybudovaná klubová restaurace totiž slouží všem členům klubu ke stravování během snídaní, obědů i večeří. Nutričně bohatá a zdravá strava jim poskytuje ten nejlepší možný základ pro tréninkovou přípravu, restaurace zároveň zajišťuje také stravování na venkovní zápasy a turnaje. K dispozici je i výživový poradce, který je kdykoliv připraven pomoci s optimalizací hráčova jídelníčku.

Volnočasové aktivity

Volné chvíle mezi tréninky, či odpočinek po obědě? V zázemí zlínských stadionů se nudit nebudete! Svůj volný čas mohou hráči trávit ve studovně, herně u ping pongu, fitness centru, či v relaxační místnosti, na CCM Areně si pak mohou zajít třeba na laser game, nebo do hokejové střílny. Zkrátka celá řada možností, jak se mezi sportovní přípravou odreagovat a přijít na jiné myšlenky.

Ubytování

Hráči, kteří do Zlína přicházejí z jiných měst mohou využít ubytování v moderních loftech, které jim klub nabízí ve spolupráci s Vita Sana Clubem. Tyto prostory jsou k dispozici pro všechny věkové kategorie hráčů, v rámci komplexu mohou ubytovaní hráči využít také fitness a wellness centrum, které jim ještě více zpříjemní pobyt a sportovní přípravu.

Naši reprezentanti:

U17 - Tomáš Mikel

U18 - Jakub Heš, Martin Vaculík, Adam Klimek, Samuel Kowalcyk, Marek Uherek


Naši trenéři:

Šéftrenér mládeže: Zdeněk Sedlák

Junioři A a B: Jan Srdínko, Martin Půček, Martin Hamrlík

Dorost A a B: Juraj Jurík, Jáchym Janošek, Lubomír Vosátko

9. Třída A a B: Lubomír Vosátko, Petr Mokrejš, Miroslav Vybíral, Ondřej Jordán

Skills trenéři:

Skill trenér bruslení: Ondřej Veselý, Martin Kostelecký

Skill trenér obránci: Martin Hamrlík, Lubomír Vosátko

Skill trenér útočníci: Zdeněk Sedlák, Petr Mokrejš

Trenéři brankářů: Richard Hrazdira, Petr Tuček, Luboš Horčička, Lukáš Chromý

Kondiční trenér: Tomáš Smolík, Michal Kenša, Radek Jurčík, Luboš Matera

Fyzio a maséři: Ján Križko