úterý 06. června 2023 | Redakce

VIDEO: Ve Zlíně se mi líbí, zázemí a podmínky jsou pořád extraligové, říká obránce Zdeněk Čáp

Do minulé sezóny také vstoupil na Zimním stadionu Luďka Čajky, tehdy však ještě v barvách Kolína, se kterým ve Zlíně urval překvapivé vítězství. O necelý rok později je obránce Zdeněk Čáp zpátky, tentokrát už ale ve žlutomodrých barvách, ve kterých se coby posila úřadujících prvoligových šampionů připravuje na nadcházející soutěžní ročník.

Ve Zlíně se zabydlel přibližně před měsícem, kdy mužstvo Miloše Říhy zahájilo letní přípravu. „Přijeli jsme s přítelkyní a první dojmy z města byly hezké, moc se nám tu líbí. Co se týče letní přípravy, tak je to o něco horší, ale musíme si to odpracovat a připravit se na sezónu,“ říká brzy jednatřicetiletý obránce.

Ten se během uplynulých týdnů seznamoval se zlínským zázemím, na které nachází pouze slova chvály. „Vůbec si nemůžu stěžovat, přijde mi že zázemí a podmínky pro trénink jsou pořád na úrovni extraligy. Je tu celá řada sportovišť, jezdíme na Mladcovou, kde trénujeme sprinty a fotbal, na atletický stadion, na PSG Areně máme kompletně nově vybavenou posilovnu… Je to super, máme všechny podmínky pro to, abychom se dobře připravili,“ pochvaluje si Čáp.

Zcela nové prostředí to ale pro něj není, v kabině se totiž potkal s řadou známých tváří. „Znal jsem se se spoustou kluků, ať už je to Kuba Husa, Denis Kindl, Tomáš Pospíšil, Martin Novotný, Miky Zbořil, Béďa Köhler, se kterým jsme hráli v Hradci. Některé mladší kluky jsem poznal až tady, ale myslím si, že tu máme dobrou partu. Dojedeme tento týden a pak nás čeká soustředění na Čeladné, kde budeme všichni pohromadě. Poznáme se i trochu jinak, možná budeme mít nějaké posezení i s trenéry, aby se to ještě více stmelilo,“ těší se někdejší mládežnický reprezentant.

Stejně jako většina ostatních hráčů ani Čáp nepovažuje letní přípravu za svoji oblíbenou část roku, uvědomuje si však její důležitost. „Na led mě to pořád táhne, teď se snažím vyplnit víkendy in-line hokejem, i když si myslím, že už jsem na to možná trochu starý. Člověk ale ví, že tahle letní dřina je nezbytná, abychom pak na ledě mohli fungovat a mohli mít stejně, nebo spíš i více úspěšnou sezónu, než měli kluci letos a dotáhli jsme to zpátky,“ věří.

V úterý tak se svými novými spoluhráči absolvoval běžecký trénink na zlínském svahu, kde si Berani utužovali kondici. „Já už tyhle svahy moc nemusím, ale vím, že je to potřeba. Není to nic nového, možná mi to akorát čím dál hůř běhá (smích). Ale o to víc nám to snad bude bruslit na ledě. Je to podobné jako v Hradci, kde jsme taky běhali na bývalé sjezdovce Rozárce. Je to srovnatelné, jen intervaly jsou jiné, což mají všichni trenéři nastavené jinak. Chtějí po nás něco jiného, člověk si to prostě musí odběhat na doraz, aby byl ready,“ popisuje Čáp.

Ten si v minulé sezóně proti Beranům zahrál v roli soupeře a nasbíral proti nim hned 4 kanadské body. „Když jsme tu hráli v prvním kole, tak jsme s Petrem Koukalem seděli na střídačce a říkali si ‚hele byl jsi vůbec v útočném pásmu?‘ On říkal že jo, asi na tři vteřiny. A to byla asi 15. minuta zápasu… Kluci nás tu opravdu hodně tlačili, pak nám tam ale spadly dva góly a už jsme je k ničemu nepustili,“ vzpomíná jeden z nejproduktivnějších zadáků Chance ligy.

Svůj budoucí klub už během sezóny sledoval. „Myslím, že se to zlomilo po příchodu trenéra Říhy. Začátek sezóny byl špatný, pak to ale gradovalo a já jen doufám, že teď už to půjde hned od začátku, abychom šli nějakým tempem a šponovali to směrem k play-off a závěru sezóny. Ale to je ještě daleko, teď to odmakáme a uvidíme co bude na ledě,“ usmívá se Čáp.

Přestup do Zlína byl podle jeho slov jasnou volbou. „Trenér Říha mě zná a asi už ví, co jsem za hráče, potkali jsme se už v dorostu, kdy si mě vytáhl do Hradce, pak jsem pod ním odehrál první zápasy v extralize za Pardubice. Takže se známe už delší dobu. Potkali jsme se v lednu, když Zlín hrál v Kolíně a začali jsme to řešit. Tehdy to ale ještě nedopadlo, protože jsem byl pořád hráč Hradce, kde jsem měl smlouvu. Tak jsme si zavolali po sezóně, co se týče jednání s panem Hamrlou si nemůžu na nic stěžovat. Na všem, co jsme si řekli, jsme se dohodli, bylo to poměrně rychlé a jak to všechno skončilo, tak jsem jen přijel podepsat smlouvu,“ popisuje dosud jediná posila zlínské obrany.

Kromě samotných zápasů se těší i na fanoušky, jimiž vyvolanou atmosféru nedávno zažil na vlastní kůži. „Byl jsem se tady podívat na zápasy v play-off a byl bych rád, kdyby lidé chodili ve stejném počtu a podporovali nás stejně, jako v závěru sezóny. Doufám, že jim budeme přinášet jen radost a samá vítězství,“ vzkazuje Zdeněk Čáp.