pondělí 29. května 2023 | Redakce

VIDEO: Ve Zlíně je super parta, zatím mám jen dobré pocity, říká posila Jan Süss

Suchá příprava zlínských hokejistů pokračuje. Do jejího třetího týdne Berani vstoupili tréninkem na zeleném pažitu fotbalového hřiště na Mladcové, během kterého mimo jiné drilovali sprinty. Nechyběl u toho ani útočník Jan Süss, čerstvá posila z Brna, který se rozpovídal o prvotních dojmech z nového působiště.

„Dojmy jsou super. Příprava je sice dřina, ale už jsem se těšil až poznám nové prostředí a nové kluky, takže zatím z toho mám jen dobré pocity,“ říká čtyřiadvacetiletý forvard, který v uplynulém ročníku pendloval mezi brněnskou Kometou a prvoligovým Přerovem.

Nyní se stěhuje Baťova města, zlínské vedení si od něj slibuje produktivitu a vyztužení ofenzivních řad. „S trenérem Říhou jsme byli v kontaktu už v průběhu sezóny. Po ní pak přišla nabídka, která pro mě byla zajímavá, takže jsme se domluvili a přišel jsem sem,“ popisuje Süss zrod žlutomodrého angažmá.

Do kabiny podle svých slov zapadl hned, nálada je v mistrovském kádru Miloše Říhy během přípravy dobrá. „Je tu super parta, kluci jsou všichni fajn. S některými jsme potkali už dřív, jiné jsem poznal nově, ale všichni jsou super,“ pochvaluje si mladý centr.

Celá parta už pod taktovkou trenérského štábu poctivě trénuje na suchu, aby do dalších fází přípravy šla v co nejlepší fyzické kondici. „Samozřejmě skoro nikdo to nemá rád, je to dřina, která je ale potřeba. Na druhou stranu se při tom hodně stmelí parta, takže si to užívám i tak,“ usmívá se Süss.

Zlínský vzestup během minulé sezóny sledoval v roli soupeře, proti Beranům si zahrál v dresu Přerova a během únorového utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky dokonce skóroval. „Byla to neskutečná cesta, jak se ze spodních pozic dostali až do finále a pak do baráže. Hodně jsem to sledoval, hlavně finále se Vsetínem, které bylo hodně zajímavé,“ vzpomíná.

Nyní už se ale spolu s celým týmem soustředí na nadcházející ročník, během kterého se Berani opět budou chtít pohybovat v popředí tabulky. „Všichni tu chceme mít opět co nejdelší sezónu a udělat další úspěch, od toho tu jsme,“ potvrzuje bývalý šampion dorostenecké i juniorské extraligy.

A co by chtěl vzkázat zlínským příznivcům? „Doufám, že fanoušci budou chodit v co nejhojnějším počtu, už se těším na první zápas,“ uzavírá nová posila zlínského mužstva.

Fotogalerie