pátek 28. dubna 2023 | Redakce

Mládež představuje nové realizační týmy a provázaný systém

Mládežnická sekce zlínských Beranů prošla v první polovině letošního roku řadou významných změn. Jednou z nich je i výrazná obměna trenérského štábu pod vedením nového šéftrenéra mládeže Zdeňka Sedláka. Cílem těchto změn je sjednocení celého systému fungování mládežnických kategorií a také herního stylu. Hlavním trenérem juniorů se stává Jan Srdínko.

Mládeži tradičně vévodí juniorská kategorie, která je vždy výstavní skříní mládežnického klubu. Tu nově přebírá zkušený trenér a bývalý reprezentační obránce Jan Srdínko. "Slibujeme si od něj, že poskládá konkurenceschopný tým, který postoupí do play-off. Chceme v klubu vybudovat atmosféru, kdy všichni táhneme za jeden provaz a k tomu potřebujeme trenéry, kteří budou fungovat v zavedeném systému. Budeme se navzájem respektovat a pracovat na společném cíli. Honza Srdínko je naše krevní skupina a věříme, že je týmu schopný dát impuls, který potřebuje," upřesnil Jan Pravda, manažer mládeže.

Asistentem v juniorce bude Martin Hamrlík, a to nejen u extraligového týmu, ale také u B-týmu, jenž nově přebírá mladý trenér Martin Půček, který v minulé sezoně vedl dorost a 9. třídu v Břeclavi. "Martin Hamrlík bude na pozici asistenta pendlovat mezi oběma mužstvy. Bude spojovacím článkem, aby hráči věděli, že jeden den můžou hrát v béčku a druhý den klidně extraligu. B-tým pak bude trénovat Martin Půček, který k nám přišel z Břeclavi. Věříme že s Martinem Hamrlíkem a Janem Srdínkem vytvoří zajímavý trenérský trojúhelník, který bude fungovat úspěšně a efektivně.“

Koncept zlínské mládeže by měl mít nyní jednotnou strategii odvíjející se od systému hry A-týmu. Na ten bude navazovat juniorka, následně dorost a devátá třída. To zjednoduší přechod hráčům mezi kategoriemi. Cílem mládeže je maximální přesah mezi juniorským a seniorským týmem, což se dařilo i v minulé sezoně. Dres s beranem na hrudi obléklo v Chance lize osm juniorů.

Stejně tak je důležité, aby juniory vhodně doplňovali dorostenečtí hráči. "U dorostu k výrazným změnám nedojde, tým nadále povede Juraj Jurík s Lubomírem Vosátkem. Ten bude mít na starost nově i 9. třídu," upřesnil manažer mládeže. Novými trenéry v těchto kategoriích je Jáchym Janošek u B-týmu dorostu a asistent trenéra 9. třídy Miroslav Vybíral. Návrat na zlínskou střídačku hlásí Petr Mokrejš a Ondřej Jordán.

V žákovských kategoriích se objevují nová zajímavá jména bývalých extraligových hokejistů - Jan Dluhoš a Michal Pšurný, které doplní trenér David Herman, jenž přichází ze Sparty Praha. "V mládežnických kategoriích od druhé do osmé třídy budeme klást maximální důraz na to, aby kluci strávili co nejvíce času hrou. Vytvoříme dva týmy - jeden Beranů a druhý Tigers - aby v každém mužstvu byly nejvýše tři pětky. Jde nám především o samotnou hru, zlepšení bruslení a individuálních dovedností. V kategorii nejmenších dětí a náborů musíme zabrat a přilákat k lednímu hokeji co nejvíce dětí. Je nesmírně důležité učit děti základům, a proto se ke kategorii přípravka a škola bruslení k Petru Žákovi nově přidá i Martin Kostelecký, který bude s dětmi pilovat bruslení" doplnil Jan Pravda.

O mladé hráče se z pozice sekretářů mládeže budou starat Radek Pšurný a Jáchym Janošek. Dále kondiční trenéři Michal Kenša a Luboš Matera, skills trenéři Ondřej Veselý a Martin Hamrlík, rehabilitace a kompenzace bude mít na starost Ján Križko.

Zlín je známý svojí brankařskou školou a o mladé brankaře se budou opět starat Petr Tuček a Richard Hrazdira.

Celý tým prošel významnou změnou. Zlín bude v následující sezóně vést 16 trenérů mládeže + 7 specialistů. „Věříme, že tyto změny budou novým impulzem pro hráče i samotné trenéry. Cílem je přivádět více hráčů do reprezentace a vychovávat talenty, kteří vhodně doplní A-tým Beranů. Cesta bude složitá, chceme také zrekonstruujeme zázemí a vytvořit novou akademii, která je nutným předpokladem k úspěchu celého zlínského hokeje," upřesnil manažer mládeže.