čtvrtek 27. dubna 2023 | Redakce

Daniel Huf vyhlášen nejlepším brankářem Chance ligy!

Do sezóny vstupoval jako brankářská dvojka, stejně jako celé mužstvo si i on prošel náročným obdobím. Nakonec ale může Daniel Huf na sezónu 2022/23 vzpomínat v dobrém. Z poněkud přehlíženého brankáře se vypracoval na klíčovou oporu Beranů, kterým pomohl k vítěznému tažení prvoligovým play-off na jehož konci před narvanými tribunami Zimního stadionu Luďka Čajky zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Famózní výkony mu navíc přinesly také individuální ocenění, po skončení sezóny byl totiž vyhlášen nejlepším brankářem Chance ligy.

Berani za sebou mají turbulentní sezónu, cesta na prvoligový vrchol zdaleka nebyla hladká. „Prošli jsme si těžkými momenty, kdy jsme byli na úplném dně a lidi na nás nechodili, protože se nám nedařilo. Pak ale přišly nějaké změny a začalo se to vyvíjet dobře jak pro mě, tak pro celý tým,“ vzpomíná čerstvě čtyřiadvacetiletý brankář.

Roli prvního brankáře si mladý odchovanec vybojoval už zkraje sezóny a svým spoluhráčům byl spolehlivou oporou v zádech. To se ještě umocnilo ve vyřazovacích bojích, ve kterých si Huf zachytal vůbec poprvé v kariéře. „V play-off jsem se hokejem vyloženě bavil. Do každého zápasu jsem byl naprosto pohlcený, nepřemýšlel jsem nad ničím jiným než nad chytáním. V situacích, kdy jsme byli pod tlakem, jsem věděl, že ze sebe musím vymáčknout všechno, a to mě moc bavilo,“ říká zlínský maskovaný muž.

I on má tak obří podíl na tom, že sezóna skončila úspěchem. Berani v třaskavé finálové sérii v šesti zápasech zdolali rivala ze Vsetína a před vyprodaným domácím stadionem tak oslavili titul mistrů Chance ligy. „Byl to pro mě obrovský zážitek. Od malička jsem snil, že na domácím hřišti před narvanými tribunami něco vyhraju a teď se to povedlo. Při oslavách s pohárem jsem chvílemi měl i slzy v očích,“ popisuje Huf, který byl po sezóně v hlasování manažerů prvoligových klubů zvolen nejlepším brankářem soutěže.

Nyní rodáka z Kroměříže čekají vysokoškolské státnice a následně příprava na další sezónu ve žlutomodrém dresu. „V hlavě mám pořád jasně daný cíl, který tady chci dokázat. Opět se pečlivě připravíme, aby příští sezóna byla stejně nebo i ještě více úspěšná než ta letošní. Věřím, že znovu poskládáme silný tým,“ těší se zlínská brankářská jednička.