středa 19. dubna 2023 | Redakce

Baráž míří do Zlína! Zúročí Berani domácí atmosféru a zdramatizují sérii s Kladnem?

Souboj o extraligovou příslušnost v příští sezóně se po dvou duelech na ledě Kladna přesouvá na zlínský Zimní stadion Luďka Čajky. Domácí Berani se tam ve čtvrtek a v pátek pokusí před zaplněnými tribunami zvrátit dosavadní nepříznivý stav série a vrátit baráž zpátky do středních Čech. Zvládnou žlutomodří před svými fanoušky porazit legendami nabité mužstvo soupeře a zdramatizovat sérii? Obě utkání startují shodně v 17:30, sledovat je můžete také živě na O2 TV Sport.

Start do barážové série vyšel lépe Rytířům, kteří zvládli oba domácí zápasy. V neděli jim v úvodním duelu k vítězství stačila jediná branka, o den později pak využili dobrého vstupu do utkání a zvítězili 3:1. Berani se ale nevzdávají, jejich výkon zejména ve druhé polovině pondělního naznačoval vzestupnou tendenci, když si vypracovali řadu slibných šancí. Nyní je navíc poženou narvané domácí tribuny, před nimiž v uplynulém play-off Chance ligy ani jednou neprohráli.

Kladenské legendy po roce ve Zlíně

Na Zimním stadionu Luďka Čajky se Berani s Kladnem utkali naposledy loni v únoru, kdy ve výročním utkání věnovaném oslavám 700 let města Zlína svedli s Rytíři dramatickou a vyrovnanou bitvu. Jágr, Plekanec a spol. nakonec ze Zlína odjížděli zklamaní, o vítězství domácích 3:2 totiž tehdy pouhých 5 sekund před koncem rozhodl parádní ranou obránce Daniel Gazda.

Série s Kladnem po 28 letech

Zlín s Kladnem se ve vyřazovacích bojích v historii samostatné české extraligy potkali pouze jednou a to v semifinále 1995. V dresu tehdejšího Poldi tehdy válela jména jako Vokoun, Židlický, Kaberle, Procházka, Patera, Eliáš, či současný trenér Rytířů Otakar Vejvoda. Ten se tak na střídačce nyní potkává se dvěma tehdejšími protihráči, ve zlínském dresu totiž před 28 lety váleli aktuální asistent trenéra Zdeněk Sedlák a vedoucí mužstva Martin Kotásek. A právě oni se tehdy po boku Štrauba, Čajánka, Okála a spol. radovali z postupu do finále v poměru 3:2 na zápasy.

„Musíme zlepšit spoustu věcí. Série se hraje na 4 vítězné zápasy, takže je stále o co bojovat. Věřím, že doma budeme odvážnější“

Miloš Říha, hlavní trenér PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Jaromír Jágr, útočník (51)

Zaboduje legenda na zlínském ledě?

Většina jeho spoluhráčů ještě ani nebyla na světě, když na začátku 90. let dvakrát zvedal nad hlavu Stanleyův pohár. Pro Jaromíra Jágra to však tehdy byl pouze začátek úctyhodné kariéry, která i dnes v jeho 51 letech stále píše další a další kapitoly. Mistr světa, olympijský vítěz, jeden z nejlepších hráčů historie NHL. A v současnosti také majitel kladenských Rytířů, kterým se kromě kanceláře pokouší pomoci v boji o záchranu v extralize také přímo na ledě. A stále je hlavně velmi platný, v aktuální sezóně naskočil do 28 utkání, ve kterých posbíral 14 kanadských bodů.