pátek 17. března 2023 | Redakce

Do reprezentace! Tři mladí Berani se porvou o MS do 18 let

Žlutomodré juniorce co nevidět skončí sezona. A několika Beranům se tak otevírá možnost reprezentovat Českou republiku na nejbližších reprezentačních akcích, přičemž pozvánku na první přípravný kemp před Mistrovstvím světa do 18 let obdrželi hned tři borci ze Zlína! Jsou jimi útočníci Lukáš Heš a Richard Marek, které doplní ještě obránce Adam Hamrla.

Výběr Jakuba Petra se sejde 21. března v Písku, který bude základnou reprezentace až do 25. března. Povoláno zatím bylo patnáct hokejistů, převážně z českých klubů. Tři zástupce vyšle Zlín a Litvínov, více hráčů (4) pošle na kemp už jen brněnská Kometa. Mimo opory zlínské juniorky stojí za zmínku i místní odchovanec Adam Jecho, jenž by dorazil v případě nepostupu Tappary Tampere do play off.

Pakliže by se zlínští hokejisté prosadili až na MS, čekala by je cesta do Švýcarska. Mistrovství světa se sehraje od 20. do 30. dubna v Basileji a Porrentruy.

Lukáš Heš

Mladý útočník se v uplynulém ročníku rozehrál do parádní formy, přičemž díky skvělým 33 vstřeleným gólům se stal nejlepším šutérem juniorské extraligy a jako jeden z mála se může pochlubit i solidní zkušeností s dospělým hokejem, jelikož letos naskočil do 12 duelů Chance ligy (2+0). Právě Heš, jenž je zároveň žlutomodrou nadějí směrem k draftu NHL, má nejspíše nejlepší šance se probojovat až do finální nominace na MS, reprezentační dres totiž oblékal už loni a letos přidal dalších 11 zápasů (0+2).

Richard Marek

Rodák ze slovenského Holíče je od svého příchodu do Zlína před dvěma lety vždy výraznou osobností a tahounem svého výběru. Loni byl Marek třetím nejproduktivnějším hráčem dorostu, letos se v silné konkurenci v rámci juniorky dokázal připomenout 26 body! Pro sedmnáctiletého forwarda se bude jednat o premiérové reprezentační působení.

Adam Hamrla

Konstruktivní obránce si už svou reprezentační premiéru odbyl, když letos za "osmnáctku" naskočil k sedmi duelům. Hamrla před sezonou stejně jako jeho parťáci povýšil do juniorky (2+11), přičemž hned si v týmu vybojoval stabilní místo a například v bilanci +- patří mezi nejlepší zlínské beky.