čtvrtek 16. února 2023 | Redakce

Darek Hejcman: Hráli jsme velmi obětavě, makali na sto procent!

Velmi cenné body vybojovali Berani v utkání s týmem, který je jen dvě místa před nimi. Nezastavila je dlouhá cesta ani velký počet zraněných hráčů. Po skvěle ubráněných oslabeních mohou stále bojovat o pozice v nejlepší šestce zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Gólový účet otevřel Darek HEJCMAN, který dokázal vstřelit branku v početní nevýhodě.

Darku, jak vyznívá hodnocení zápasu z tvého pohledu?

První třetina byla z naší strany hodně vlažná, zřejmě jsme zůstali ještě v autobuse. V úvodní přestávce k tomu byl v kabině proslov a od druhé třetiny jsme odehráli skvělé utkání. Přišla sice řada oslabení, ale zvládli jsme to.

Hráli jste v oslabení téměř dvacet minut, což vezme na ledě spoustu sil. Proč bylo tolik vyloučených hráčů?

Některé fauly byly zbytečné, některé slušně řečeno hodně přísné. Určitě nebylo dobré hrát dlouhou dobu v oslabení, důležitý zápas jsme však zvládli a hodně nás podržel gólman Michal Kořének.

Jak velký podíl měla ubráněná oslabení na cennou výhru na severu Čech?

Určitě značný, protože soupeř se nedostal do hry. Nedali v přesilovce ani gól, což muselo být frustrující a mělo to velký vliv na průběh utkání. Hráli jsme velmi obětavě, makali na sto procent, zkrátka z naší strany to byl velmi dobře odehraný zápas.

K výhře jste nakročili ve druhé třetině, popiš svůj gól z 26. minuty utkání v Kalich Aréně.

Piškot (pozn. autora Pavel Kubiš) zachytil kotouč v našem obranném pásmu, posunul ho do středního pásma, kde se pofackoval a vyplaval na mou hokejku. Objel jsem obránce, vystřelil nad gólmanovu vyrážečku nahoru a spadlo to tam.

V tabulce máze sedmibodový odstup na týmy Litoměřic a Přerova, ale šance na šesté místo a přímý postup do čtvrtfinále play off stále trvá. Z tohoto pohledu byl souboj s týmem Stadionu a tříbodová výhra asi hodně důležitá, souhlasíš?

Samozřejmě chceme vyhrávat všechny zápasy, abychom se ještě porvali o šestku. Ve hře je stále hodně bodů, čeká nás ještě pět zápasů do konce základní části a hrajeme s týmy kolem nás. Výhra v Litoměřicích nám pomohla být stále ve hře o přímý postup do vyřazovacích bojů.

V dalším kole hrajete na domácím ledě s Přerovem. Jak důležitý duel to bude pro další vývoj v tabulce?

Hodně důležitý, neboť se hraje o pomyslných šest bodů. Můžeme se na Přerov ještě blíže dotáhnout nebo v horším případě nabrat ještě větší ztrátu. Na sobotní duel se velmi dobře připravíme a zabojujeme o tříbodovou výhru.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY