pondělí 14. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tomáš Pospíšil po úvodní trefě: Snad mi gól pomůže a zvednu se. Trápím se, není to jednoduché

Začátek ligové soutěže ho nezastihl v nejlepším rozpoložení. Šumperský odchovanec Tomáš Pospíšil přišel v létě do Zlína jako posila útočné vozby, nicméně v dosavadním průběhu Chance ligy to nebylo znát. Do nedělního souboje s Třebíčí měl na svém kontě ze sedmnácti zápasů pouze dvě nahrávky. Stejný počet bodů zaznamenal právě v souboji s Horáckou Slavií, kdy nejdříve vstřelil v závěru první třetiny vyrovnávací gól a poté si připsal v 36. minutě důležitou asistenci na vítězný gól Darka Hejcmana. „Jsem rád, že to tam konečně spadlo. Trápím se, není to jednoduché a doufám, že mi gól pomůže a postupně se zvednu,“ pověděl po utkání zkušený pětatřicetiletý forvard.

Zlínští hokejisté se po úvodním tápaní v začátku ligy pomalu zvedají a v současné době se vezou na vítězné vlně čtyř zápasů za sebou. Body utěšeně přibývají a po vítězných víkendových předehrávkách poskočila Vlachova družina již na páté místo v tabulce. „Poslední zápasy jsme začali hrát nepříjemný hokej pro soupeře, hraje se proti nám docela těžce. Věřím, že tohle je ta cesta, kterou musíme jít. Doufám, že se to zlomí a výhry budou přibývat,“ řekl Pospíšil, který v extralize odehrál v osmi klubech celkem 505 zápasů.

Devět vteřin před úvodní sirénou prolomil střelecké prokletí ve žlutomodrém dresu a nasměroval Berany přesilovkovým gólem k důležité výhře. „Vyhráli jsme buly, Gazdec (poznámka autora Daniel Gazda) pak dal křížnou přihrávku na Tondu Honejska. Ten vystřelil, mně se to odrazilo před prázdnou branku. Ani jsem se nestihl bát, zda to dám nebo ne. Naštěstí to tam spadlo,“ vykládal autor první zlínské trefy proti druhému celku ligové tabulky.

Berani se potýkají v současné době s rozsáhlou marodkou. Proti Třebíči chybělo hned sedm hráčů, z toho pětice útočníků. Zlín už páteční duel s Přerovem odehrál pouze na tři pětky, v neděli do boje zasáhli mladíci Dominik Luža, Jakub Čechmánek a nově příchozí Matěj Zabloudil, který přišel na měsíční hostování. „Hra na tři lajny vyplynula ze současné situace, dozvěděli jsme se to těsně před soubojem s Přerovem. V pátek dopoledne se zranil těsně před zápasem Michal Gago. Pořád není za námi ani polovina sezony, fyzických sil máme dost. Za této situace je důležité zbytečně nelítat. Když jste na ledě minutu, tak se z toho už nedostanete,“ vysvětlil Pospíšil, autor 102 gólů v nejvyšší soutěži.

Zlín si o víkendu připsal stoprocentní bodový zisk nad týmy z popředí ligového tabulky. V čem byly tyto těžké zápasy od sebe odlišné? „Proti Přerovu nám to tam napadalo, vyhráli jsme o čtyři góly. Třebíč hrála velmi dobře, má výborný systém a dlouho jsme se tahali. Po dvou třetinách jsme vedli jen o jeden gól, byl to těžký zápas,“ uzavřel Tomáš Pospíšil.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY