neděle 10. října 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Debutant v obraně Tadeáš Talafa: S Ondrou Němcem jsem měl jistotu

Premiérový start v seniorské extralize má za sebou. Devatenáctiletý obránce PSG Berani Zlín Tadeáš Talafa na ledě Plzně nastoupil ve druhé obranné dvojici se zkušeným Ondřejem Němcem, a jak uvedl po zápase v útrobách plzeňské arény, díky němu jej před utkáním nepřepadla nervozita.

"Říkal mi, ať nejsem nervózní a nebojím se hrát s pukem. Hrálo se mi super, díky Ondrovi jsem nebyl nervózní. Měl jsem v něm jistotu," řekl na adresu mistra světa debutant Talafa, který vzhledem k tomu, že Berani hráli na šest beků, dostal na ledě i slušný prostor. Celkem téměř dvanáct minut.

"Určitě to bylo mnohem lepší než být sedmý bek. Byl jsem v tempu, což je pro hráče dobré," podotkl mladý bek. Jinak ale první start v nejvyšší soutěži pozitivně hodnotit nemůže, Zlín padl na západě Čech 1:4. "Nejde to hodnotit dobře, zbytečné fauly nás stály zápas. Zejména ten před gólem na 2:1, třetí branka už nás dorazila," popsal průběh duelu Talafa, jenž se bude snažit nadále udržet v A týmu.

"Bude to těžké, ale budu se snažit, abych svými výkony si šanci zasloužil. Na první start jsem byl připravený, s klukama jsem trénoval celý týden," popsal zlínský odchovanec, který se o své nominaci dozvěděl v sobotu ráno. Jinak nastupuje za juniorku, kde v osmi duelech má velmi slušnou bilanci 1+6.

"Kanadské body jsou sice pěkné, ale týmu se moc nedaří, nejsme na tom nejlíp," pronesl zklamaně Talafa, jenž loni sbíral zkušenosti pro změnu ve švédské juniorské lize za tým Växjö. "Rychlostně to je zhruba podobné jako extraliga. Zde jsou více zkušení hráči, ve Švédsku se hrálo dost nahoru a dolů," zakončil Tadeáš Talafa.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY