pátek 20. srpna 2021 | Zlin Press - Petr Komárek

Naše nedostatky? Chyby v obraně a koncovka, řekl po prohře Hejcman

Turnaj ZUBR Cup zná z minulých let. Například v roce 2019 se během něj blýskl gólem po fintě á la Hertl do sítě Vsetína. Letos Darek Hejcman do soubojů čtyř klubů poprvé nezasáhl jako hráč Přerova. Z Hané se totiž přesunul do údolí řeky Dřevnice, kde jej čeká prakticky premiérové angažmá v Tipsport extralize. Zlínu však k historicky třetímu prvenství v turnaji nepomohl. Berani po domácí prohře 1:2 s Nitrou podlehli stejným výsledkem také venku Zubrům. Rodák z Chomutova tak na bývalé spoluhráče nevyzrál.

Přerovský dres oblékal Hejcman v letech 2018 až 2021. Za Hanáky před odchodem do Zlína odehrál v Chance lize celkem 138 zápasů, ve kterých zaznamenal devatenáct branek a padesát dva asistencí. „Těšil jsem se, že zase uvidím kluky a zažiju atmosféru na přerovském stadionu. U Zubrů jsem strávil krásné tři roky,“ svěřil se šestadvacetiletý centr, který nevynechal ani drobné hecování se před utkáním. „Trochu jsme se pošťuchovali. S Bertem (Robertem Černým, obráncem Přerova – pozn. red.), Ďolíkem (Tomášem Doležalem, útočníkem Přerova – pozn. red.), Pšurkou (Romanem Pšurným, útočníkem Přerova – pozn. red.). Něco jsme si řekli, ale všechno bylo ze srandy,“ prozradil.

Výsledek duelu ZUBR Cupu jej ale na rozdíl od setkání se známými tvářemi potěšit nemohl. Berani v turnaji zapsali druhou porážku a v součtu s prohrou po prodloužení ve Vítkovicích na výhru v přípravě stále čekají. Nad Zubry sice po Sedláčkově teči Novotného střely od třicáté minuty vedli, domácí tým ale ještě do konce druhé třetiny skóre otočil. „Dostali jsme dva slepené góly, ale to nebyl důvod porážky. Udělali hodně chyb v obraně, nebýt Káši, mohli jsme prohrát mnohem vyšším rozdílem,“ poukázal Hejcman na to, že zlínský brankář další šance Přerova zlikvidoval.

Nejedna slibná možnost se naskytla i týmu z Baťova města, vedení ale navýšit nedokázal. „Neproměňujeme šance. Spolu s chybami v obraně je to náš momentální nedostatek. Nedáváme góly a to nás stojí zápasy,“ povzdechla si zlínská předsezonní posila. Ještě v prvním dějství čtvrtečního duelu zůstal Hejcman nakrátko ležet ve středovém kruhu. Jeho další účast v zápase to však neznemožnilo. „Šel jsem po puku a Ďolík si mě najel a strefil mě do hlavy. Určitě to udělal schválně,“ zažertoval s úsměvem. „Vyplynulo to ze situace. Naklonil jsem se a Ďolík mě zpoza Pšurky určitě neviděl. Strefil mě, ale naštěstí to nebylo nic vážného,“ objasnil poté, proč se ocitl v nehokejové pozici na ledové ploše.

Prostřední periodu střetnutí dvou moravských týmů poznamenalo zranění přerovského obránce Františka Hrdinky. Ten musel hřiště opustit na nosítkách a zápas byl na chvíli přerušen. „Zase tak dlouhá pauza to ale nebyla, z tempa nás nevyhodila. Hlavně, aby byl Franta v pohodě,“ zdůraznil svěřenec trenéra Svobody. V Tipsport extralize dosud zasáhl pouze do šesti utkání. První z nich přišlo v březnu 2017 ještě v Chomutově, další v loňské sezoně ve Zlíně, kam měl šikovný forvard z Přerova vyřízené střídavé starty. Nyní se mu naskýtá příležitost zabydlet se mezi tuzemskou elitou. „Doufám, že tým udělám a budeme úspěšní. Budu se snažit hrát, co po mně trenéři budou chtít,“ podotkl Darek Hejcman.

Foto: Jan Gebauer

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY