středa 21. dubna 2021 | Lukáš Kapinus

Jako Zlín hokej hrát umíme, věří obránce Jiří Suhrada

</br>Po dvouletém juniorském angažmá ve Finsku vletěl obránce Jiří Suhrada jako vítr do extraligy, kde si připsal 35 startů a 3 kanadské body. Své výkony pak tento mladý 19 letý bek korunoval účastí na juniorském mistrovství světa U20 v kanadském Edmontonu, kde posbíral řadu cenných zkušeností.

Jirko, odpočinul sis už po náročné sezóně a play off v Přerově?

"Určitě už ano. Už to bude měsíc, co jsem skončil na ledě, takže únava, ať fyzická nebo psychická, je dávno pryč. Těším se zase na hokej, za klukama do šatny, až společně naběhneme na letní přípravu a dáme si pořádně do těla. A následně samozřejmě až vyjedeme na led."

Jak teď trávíš volný čas?

"Dá se říct, že volného času moc nemám. Hned po sezoně jsem se vrhnul na vzdělávání, dodělával jsem si školu, abych měl uzavřené známky a mohl jsem být připuštěný k maturitě. To se mi povedlo, takže jsem naběhl na učení se k maturitní zkoušce. Od rána do odpoledne, zhruba do tří, jsem v tom ponořený. Zbytek dne se potom snažím využít na nějaké sportovní aktivity, zacvičit si, proběhnout se."

Děláš v mezisezóně nějaké jiné sporty?

"Určitě, po sezoně je čas zahrát si i jiné sporty. Já osobně si moc rád zahraju s klukama fotbálek, hodně mě také baví tenis. Tyto dva sporty mám rád, když to teď pravidla aspoň trochu umožňují, rád toho využiju. Nevyhýbám se ale ani jiným sportovním aktivitám."

Máš vlastní tréninkový plán?

"Od nikoho speciálního tréninkový plán vytvořený nemám. Znám ale samozřejmě spoustu cviků, hodně jsem jich už odcvičil, takže zhruba vím, co moje tělo potřebuje. Snažím se na tom pracovat, udržovat se v kondici a nachystat se na letní přípravu. Tam to potom pořádně vylepšit, sílu, rychlost, výbušnost, zkrátka vše, co během přípravy na suchu potřebujeme natrénovat. "

Jak hodnotíš sezonu ze svého vlastního pohledu?

"Z osobního pohledu si myslím, že jsem měl sezonu slušnou, udržel jsem se v extralize, snažil jsem se držet své výkony konstantní a stále je vylepšovat. Ne vždy to samozřejmě vyjde, občas se zápas nezadaří, ale doufám, že těch výkyvů moc nebylo. Dostal jsem se i na mistrovství světa, kde jsem si moc rád zahrál a byla to parádní zkušenost, ukázalo mi to, jak vypadá hokej v jiných zemích, dostal jsem trochu porovnání a zase víc zjistil, na čem je potřeba pracovat."

 
Jiří Suhrada na přípravném kempu reprezentační dvacítky. Foto: Martin Voltr.

Nějaké momenty ze sezony, které ti utkvěly v paměti?

"První zápas doma s Olomoucí. Byla to moje premiéra v extralize, do hlediště pustili aspoň pár fanoušků, a i když se nám nepodařilo vyhrát, tak na to budu ještě dlouho vzpomínat. Pak určitě první extraligová výhra, 2:0 jsme zvítězili v Pardubicích, povedla se mi i první asistence mezi chlapy. Je toho samozřejmě víc, ale toto jsou momenty, které stojí za vypíchnutí. A pak samozřejmě zmiňované mistrovství v Kanadě."

 
První extraligová zkušenost Jiřího Suhrady proti Olomouci. Foto: Jiří Zaňát

Na čem je potřeba do příštího ročníku nejvíc zapracovat?

"Z mého osobního pohledu se musím pořád posouvat a makat na sobě. Zlepšit bruslení, obratnost, celkově hru o další kousíček posunout na vyšší level. Ať si můžu po sezoně s čistým svědomím říct, že jsem udělal dobrou práci. Z týmového hlediska ať se nám daří pravidelně sbírat body, udržet si konzistentní výkony a dostat se na vítěznou vlnu, ať je to lepší než tuto sezonu." 

Co si naopak do příští sezóny vzít jako pozitivum?

"Určitě tam pozitiva jsou. Myslím si, že jako Zlín hokej hrát umíme, umíme předvádět naši hru, máme na extraligu kvalitní kádr. Musíme to prostě víc předvést, dostat se do herní pohody. Doufám, že to bude lepší a potěšíme konečně naše fanoušky."


V dresu Zlína si zahrál i proti finalistovi letošního ročníku, Ocelářům z Třince. Foto: Jiří Zaňát