pondělí 01. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Debutant Kořének: Jsem rád za šanci, ale nebyla to sladká premiéra

Dvacetiletý brankář Michal Kořének má za sebou premiéru v extralize. Nebyla sice vítězná, ale rozhodně při svém prvním startu v nejvyšší soutěži obstál se ctí. Nadějný gólman Beranů byl hozen do vody v 11. minutě duelu s extraligovým lídrem pražskou Spartou po zranění startujícího gólmana Daniela Hufa. Ani se nestačil rozdýchat na brankovišti a po pouhých 39 vteřinách již lovil kotouč ze sítě. Poté inkasoval v dalším průběhu utkání jen jednou a předvedl velmi slušný výkon, když pokryl celkem jednadvacet střel vyhlášené sparťanské ofenzivy.

Kořének odchytal v letní přípravě na letošní „covidovou“ sezonu dva zápasy, z toho jeden vítězný proti Přerovu. Zlínský odchovanec nastupoval v loňské sezoně výhradně za juniory a připsal si rovněž tři seniorské starty ve druhé lize za Moravské Budějovice. V extralize čekal na svou šanci až do posledního lednového dne roku 2021. V týmové hierarchii třetí gólman Beranů se dočkal premiéry proti vedoucímu týmu extraligy Spartě. Nestačil si ani sáhnout na kotouč a hned z první střely inkasoval po necelé minutě gól. „Nebylo to jednoduché, ale snažil jsem se na to nemyslet. A chytat dále jakoby se nic nestalo. Nakopl mě náš druhý vstřelený gól. Dohráli jsme druhou třetinu a poté jsme zase bojovali,“ pověděl novinářům ve virtuální mix zóně bezprostředně po zápase, který Berani prohráli 2:4. 

Při zranění gólmanské jedničky Libora Kašíka do utkání s Pražany nastoupil od úvodní minuty Daniel Huf, ale vydržel tam necelých jedenáct minut. Zlínští nastoupili do bitvy s velkým favoritem velmi dobře a zásluhou Lukáše Vopelky se ujali hned ve 4. minutě vedení. „Podařilo se nám po dlouhé době vstřelit první gól, což bylo potěšující. Sparta poté zabrala, dala první a druhý gól, ale bohužel Hufíček (poznámka Daniel Huf) se zranil a musel střídat. Šel jsem do brány a hned inkasoval první gól bez jediného kontaktu s pukem. Podařilo se nám dotáhnout Spartu na rozdíl jediného gólu. Dalo se s nimi hrát, ale ve třetí třetině jsme dostali smrtící gól. Ten nás uspal a už jsme nenašli odpověď,“ zhodnotil průběh utkání Michal Kořének. 

Na led do zápasového vytížení se dostal po dlouhých pěti měsících. A hned první ostrý start proti v současné době nejlepšímu týmu extraligy. „Připravuji se na každý zápas stejně, ať chytám nebo sedím na střídačce. Přece jen extraliga je nejvyšší soutěží v České republice. Bylo to náročné, hned první střela a inkasovaný gól. Zaplať pánbůh, že v druhé třetině jsem se do toho dostal. Kluci mně hodně pomohli, smekám před nimi,“ složil poklonu spoluhráčům a pokračoval: „Jsem velmi rád za tuto šanci nastoupit v extralize. Mám to už za sebou, ale není to sladká premiéra s výhrou. Každopádně jsme zápas s těžkým protivníkem odehráli slušně,“ řekl nadějný gólman Zlína.

Kořének zatím nepřemýšlí, zda dostane další extraligovou šanci v nejbližším zápase na ledě Hradce Králové. „Vůbec nevím, s trenéry jsme se o tom nebavili. V pondělí máme trénink a uvidíme, co bude dále. Samozřejmě budu rád, když dostanu další příležitost,“ řekl závěrem debutant Michal Kořének.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY