neděle 03. března 2019 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berany dělí od předkola bod. Zvládneme to, burcuje Honejsek

Hokejisté PSG Berani Zlín sice prohráli v 50. kole Tipsport extraligy 1:3 na ledě Mladé Boleslavi, jejich porážku ale vyvažuje nulový bodový zisk Litvínova. Berani jsou aktuálně devátí, situaci okolo postupu do předkola play off mají ve svých rukou. Ve zbývajících dvou kolech jim stačí urvat jeden jediný bod! „Zvládneme to,“ věří Antonín Honejsek, který byl jediným úspěšným střelcem týmu PSG Berani Zlín na ledě Bruslařů.

Popřípadě Zlínu stačí i jakékoli bodové klopýtnutí Vervy. „Posledních deset zápasů hrajeme super hokej, máme postup ve svých rukou, zvládneme to. Liga je vyrovnaná, vyhrajeme v Liberci a prohrajeme doma s kýmkoli, ale věříme si. Mohl být sice klid už dnes, ale naproti tomu, není to tak dávno, co jsme byli v naprosto opačné situaci. Jsme pokorní“ vzpomíná Honejsek na dobu ne tak dávnou, kdy Berani ztráceli na desítku pět bodů a horší vzájemný zápas s Litvínovem k tomu.

Zlín na ledě Mladé Boleslavi ani jednou nevedl, na stav 0:2 zareagoval právě přesilovkovou trefou chvíli před druhou pauzou Antonín Honejsek. „Byla to taková pomalá přesilovka, ospalá. Až nahrávka z rohu na mě měla rychlost, zdálo se mi, že se gólman pomalu přesunuje, tak jsem to zkusil. Nakonec se teda přesunul celkem rychle, ale nějak pod kolenem asi to tam zapadlo,“ sdělil osmadvacetiletý útočník.

Plány na srovnání ale vzaly brzy za své, Berani inkasovali hned v první minutě třetí části. „Říkali jsme si, že to nebudeme moc otvírat, že klidně můžeme vyrovnat až dvě minuty před koncem. Bohužel se to ale seběhlo takto. Ke konci jsme ale měli na to, abychom srovnali, ale jejich gólman zachytal super,“ řekl na adresu mladoboleslavského brankáře Jana Růžičky Antonín Honejsek.


Útočník Antonín Honejsek v rušné situaci před boleslavským gólmanem Janem Růžičkou. FOTO: BK MLADÁ BOLESLAV - JAN PAVLÍČEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY