neděle 24. února 2019 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Ferenc po dlouhém půstu: Všichni říkali, ať si z toho nedělám hlavu

Až ve svém sedmatřicátém zápase v letošní sezoně se dočkal prvního kanadského bodu, a to rovnou za vítězný gól. Obránce PSG Berani Zlín Jakub Ferenc se už bál, že dokončí základní část letošní sezóny s nulou, nakonec ale vše změnil ránou od modré čáry ve 36. minutě duelu 48. extraligového kola v Pardubicích.

"Muselo se to už zlomit. Kluci mi říkali, ať si z toho nedělám hlavu. Byl jsem na pohovoru u trenérů a ti říkali to samé s tím, že hlavní je, abych dobře bránil a něco pořezal v rohu. Ale jo, klepal jsem na ty dveře hodně dlouho," řekl Jakub Ferenc po vítězném utkání v Pardubicích, kde jeho tým vyhrál 4:2.

Zlín vedl v pohodě po první třetině 2:0, následně ale pustil soupeře do hry a o vízětsví musel bojovat až do posledních vteřin. "Udělali jsme hodně zbytečných faulů, nejezdily nám nohy. Asi jsme si mysleli, že to půjde po výhře nad Spartou samo. Málem nás to mrzelo, naštěstí jsme to ale zvládli," uvedl dvoumetrový bek.

Berani dokázali vyhrát šestý z posledních sedmi zápasů a upevnili si pozici v elitní desítce. "Od zápasu s Hradcem Králové, kde byl začátek strašný a otočili jsme to, všechno šlape. Máme výbornou taktiku, a když někdo udělá chybu, Káša to čapne. Snad dojdeme co nejdál," přeje si devětadvacetiletý bek.

Mimochodem, dokázal skórovat v zápase na pardubickém ledě dokonce dvakrát, jednou ale do vlastní sítě. "Kopl jsem si to tam no... Kluci mi hlásili, že jsou to dva kusy," usmál se na závěr Jakub Ferenc.


Obránce PSG Berani Zlín Jakub Ferenc. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY