středa 13. února 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Střelec vítězného gólu Jakub Herman: Rozhodl týmový výkon

Důležitý domácí duel proti Karlovým Varům zvládli a díky vítězství 5:3 živí hokejisté PSG Berani Zlín naději na postup do předkola play off. Na desátý Litvínov ztrácejí v tabulce už jen dva body. "Musím pochválit všechny od Káši až po kustody. Dneska to byl týmový výkon," řekl střelec vítězné branky Jakub Herman.

- Zatrnulo ve vás, když Karlovy Vary v závěrečné pasáži hry vyrovnaly na 3:3?
"Pořád jsme věřili, že zápas uhrajeme na tři body. Podle mě jsme hráli dobrý zápas. V první třetině jsme dostali branku ve dvojnásobném oslabení a pak nám dávali góly z brejků. Nebylo to tak, že by nás vařili v pásmu, ale ujeli a využili přečíslení. Jsme moc rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

- Vaše trefa padla brzy po třetí trefě Energetiků, byla to velká úleva?
"Jeli jsme po buly do útoku a Kuba Šlahař to výborně zkusil na bránu. Já jsem našel puk někde pod nohama se štěstím. Přiklonilo se to ke mně. Předtím jsem byl třikrát sám před brankářem a nedal jsem nic. Jsem rád, že jsem to vrátil aspoň takhle."

- Dnes jste přitom mohli rozhodnout o výhře dříve než v závěru třetí třetiny, že?
"Mohli jsme, jenže hokej se nehraje na šance, ale na góly. Měli jsme víc střel, opticky jsme byli lepší, ale Vary pak najednou vyrovnaly na 3:3. Naštěstí to dopadlo takhle."

- Jak vidíte vaši šanci na postup do vyřazovací části?
"Ani nevím, jak další utkání dopadla. Musíme vyhrávat a věřit, že desítku uděláme. Přes přestávku jsme dobře potrénovali, jsme dobře připravení. Nikde není napsané, že teď nemůžeme nic odvézt z Liberce. Ještě nás čeká hodně zápasů, uděláme pro to maximum. V tabulce je to nasáčkované, bude to boj do posledního kola."


Útočník Jakub Herman bojuje o kotouč v extraligovém zápase s Karlovými Vary. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY