pátek 01. února 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tomáš Fořt: Potřebujeme teď vyhrát každý zápas za tři body

Věděli, že pro udržení reálné šance na účast v play off potřebují zvítězit. Hokejisté PSG Berani Zlín však domácí duel s Litvínovem nezvládli a podlehli 1:2 na samostatné nájezdy. Na soupeře tak v tabulce ztrácejí už čtyři body. "Potřebujeme teď vyhrát každý zápas za tři body. Nic jiného nám nezbývá," burcuje útočník Tomáš Fořt.

- Litvínov je váš nejbližší soupeř v boji o postup do předkola play off, dnešní porážka je tedy o to větší komplikace, ne?"
"Ano, je. Věděli jsme, že musíme vyhrát, ale bohužel to nevyšlo. Myslím, že jsme na ledě nechali všechno. Bylo to bojovné utkání, které se ke konci mohlo zlomit na naši stranu. Mohli jsme vyhrát i v základní hrací době, jenže svoje šance jsme neproměnili. Na nájezdy pak Litvínov zaslouženě vyhrál."

- Nedolehla na vás psychická tíha, že musíte za každou cenu zvítězit?
"To si nemyslím. Letos jsme už odehráli dost důležitých zápasů. Celou sezonu balancujeme kolem desítky, a když jsme hráli se soupeři, co byli kolem nás, tak to byla taky důležitá utkání. Podle mě jsme dneska nebyli nijak vyklepaní."

- Co můžete říct k inkasované brance na 1:1, kterou jste dostali ve vlastní přesilovce?
"Jejich obránce vystřelil od modré čáry přes naše clonící hráče. Sice by se to nemělo stávat, ale stává se to i lepším mančaftům v lepších ligách. Jen je škoda, že se to stalo, zrovna když se to nejméně hodilo. Oklepali jsme se z toho a ve hře 5 na 5 jsme byli lepší, aktivnější. Bohužel to tam nepadlo." 

- Hra v početní výhodě vám vůbec nejde, napadá vás vysvětlení?
"To kdybych sám věděl... Je pravda, že v poslední době to není optimální. Když se podíváte na celková čísla, tak to úplně hrozné není. Ale v posledních zápasech si s nimi moc nepomůžeme, soupeř je promění a my ne."

- Věříte, že Litvínov ještě v tabulce přeskočíte?
"Potřebujeme teď vyhrát každý zápas za tři body. Nic jiného nám nezbývá. Musíme teď v neděli jet do Hradce a zvítězit tam. Už není na co čekat."

- Jak moc byl nepříjemný výpadek časomíry ve třetí třetině?
"Bylo to za stavu 1:1 a pro oba týmy to bylo stejné. Na to se nemůžeme nijak vymlouvat. Já jsem to ani nevnímal. Jen když v prodloužení šla časomíra za bránou, tak jsem si vzpomněl, jak jsem tady takhle hrával ještě v dorostu."


Útočník Tomáš Fořt během utkání s Litvínovem bojuje o kotouč s Josefem Jíchou. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY