čtvrtek 31. ledna 2019 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Debutant Matyáš Hamrlík: Táta na mě moc nemluvil, ztratil hlas

Další jméno z rodu Hamrlíků se zapsalo do historie české extraligy, na ledě Třince debutoval v osmnácti letech Matyáš Hamrlík, syn trenéra a legendy zlínského hokeje. Na ledě strávil během pěti střídání necelé čtyři minuty, Berani nakonec prohráli 1:2. Více než zápas mu ale dal zabrat následný rozhovor s novináři, což podtrhla hláška, kdy jeden z redaktorů na odpověď Hamrlíka "kluci mi dost pomohli," reagoval slovy: "A kluky bys potřeboval asi i tady." Celý rozhovor byl zkrátka veden humorem po stylu Martina.

- Matyáši, jaké to bylo při premiéře a co na tvůj debut říkal taťka?
"Bylo to dobré, kluci mě povzbuzovali, užil jsem si to. A to i proto, že táta moc nemluvil, protože má něco s hlasivkami. Jenom občas mně na tabuli něco ukázal. Možná chtěl něco říci po zápase, ale ještě jsem ho neviděl."

- Věděl jsi, že budeš hrát nebo jsi počítal spíše s pozicí náhradníka?
"Doufal jsem, že trochu prostoru dostanu. Pak mě taťka poklepal na rameno, že mám jít. Byl jsem v pohodě, nebyl jsem ve stresu, chtěl jsem si to zkrátka užít."

- Už pár zápasů jsi odehrál v přípravě, ale v extralize to je zřejmě jiné?
"Ano, samozřejmě, šlo tady o víc. Měl jsem tam občas i nějaké krize, ale jsem spokojený. Odehrál jsem si to, nějaké velké chyby tam nebyly. Byl to dobrý zápas, vyrovnaný, mohli jsme dát i více gólů a vyhrát."


Osmnáctiletý obránce Matyáš Hamrlík, pokračoval hokejového rodu Hamrlíků. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY