středa 22. února 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Pěkný gól, říkal Larry. Spíše chytrý, odvětil Miroslav Blaťák

To se jen tak nevidí. Kuriózní situace v úvodu utkání výrazně ovlivnila dohrávku 42. kola extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Ridera, kde PSG Zlín nakonec zvítězil 4:2 a udržel si naději na předkolo play off.

Co se vlastně v Ostravar Aréně v 11. minutě stalo? Zdeněk Okál fauloval a domácí měli ponechanou výhodu. Kombinovali celkem slušně, dokud však z rohu kluziště nenahrával na modrou čáru vítkovický útočník Ondřej Roman. Jeho spoluhráč na modré čáře nahrávku nezachytil a kotouč si našel cestu přesně do prázdné branky! Nepřímo byl autorem branky Zdeněk Okál, díky němuž měli domácí výhodu, gól ale samozřejmě musel být připsán Miroslavu Blaťákovi, který se jako poslední dotkl kotouče před Okálovým faulem.

"Vůbec jsem si neuvědomil, že branka bude patřit mě. Tohle já neřeším, je mi to jedno," říkal Blaťák, pro kterého to byl druhý gól v letošní sezoně. "Když jsme dojel na střídačku, Larry (poznámka: trenér Hamrlík) mně říkal, že to byl pěkný gól. Odvětil jsem mu, že nikoli pěkný, ale chytrý," usmíval se za tři dny pětatřicetiletý obránce. Mimochodem, podobný kousek se "povedl" v roce 2014 zlínskému Romanu Vlachovi, který si dal takto vlastní gól v utkání s Brnem.
 
Zlín se následně dostal do vedení 3:0, Ostravané ještě dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Zápas však zakončil druhý gól do prázdné branky, tentokrát už z hole Robertse Bukartse při power-play soupeře. "Jsou to zlaté tři body na hřišti soupeře. Neměli jsme to vůbec lehké, měli jsme hodně štěstí. Dva góly nám naštěstí soupeř daroval," podotkl Blaťák. Ano, štěstí Berani měli, například minutu před koncem zvonila za Kašíkem tyčka!

Hráči PSG Zlín mají aktuálně čtyři kola před koncem základní části ztrátu dva body na předkolo play off. Fakticky sice jenom jeden, vinou horších vzájemných zápasů s Plzní ale dva. "Je to otázka jednoho či dvou zápasů. S Olomoucí jsme letos ani jednou neodehráli dobrý zápas, s Chomutovem to taky není nijak dobré. Čekají nás těžké zápasy, ale musíme bojovat. Play out nikdo nechce hrát. Zvláště když o týmech, které budou hrát baráž, je asi rozhodnuto," uzavřel rozhovor Miroslav Blaťák.

Obránce Miroslav Blaťák během zápasu na vítkovickém ledě. FOTO: PETR KOTALA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY