neděle 22. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Libor Kašík: Věřím, že se dostaneme do play off, ale pořád se díváme pod sebe

Osmadvaceti zákroky pomohl k vítězství 3:1 nad Litvínovem, díky němuž se hokejisté PSG Zlín opevnili v elitní desítce. Brankář Libor Kašík si po utkání pochvaloval zodpovědnou hru celého týmu směrem dozadu a fakt, že Berani o víkendu uhráli maximální počet šesti bodů. "Dnešní výhra je obrovsky důležitá. Pokud takto budeme pokračovat, věřím, že se do play off dostaneme," řekl Kašík.

- Tři body jsou velmi cenné, že?
"Bylo to velmi těžké utkání, dvě třetiny byly vyrovnané a skóre tomu odpovídalo. Rozhodlo, že jsme byli trpělivější a poctivě to odbránili."

- Pomohlo vám, že se proti Litvínovu doma pravidelně vyhráváte?
"Před utkáním jsem si přečetl, že můžeme vyhrát počtrnácté v řadě doma. Podobné články ale moc nemusím, většinou se to zařekne. Každá série jednou končí, bylo to už hodně zápasů. Nic jsme ale nepodcenili, dopadlo to dobře."

- V tabulce už jste devátí, myslíte už hlavně na play off?
"Pořád se díváme hlavně pod sebe, tyhle týmy nás ženou. Jsme na hraně předkola, ale zbývá ještě moc zápasů. Pokud budeme hrát jak dnes, snad v desítce budeme. Playout a baráž jsou obrovský strašák."

- Ono to vypadá, že proti lépe postaveným týmům se vám hraje lépe, souhlasíte? V pátek jste uspěli v Brně...
"Asi nás nakoplo, že jsme neuspěli v Karlových Varech. Asi nám to tam nesedí. Bylo důležité, že jsme pak dvakrát za sebou vyhráli, snad v tom budeme pokračovat."

- Na ledě Komety jste v závěru předvedl parádní gesto fair play, kdy jste přiznal teč střely soupeře. Jaké na to byly reakce v kabině?
"Asi bych byl za blbečka, kdybychom pak z toho inkasovali. (úsměv) Někdy to musíte udělat, lepší když jste fér. Vždycky se vám to vrátí. Kdyby se to v Brně nevyplatilo, tak věřím, že se mi to vrátí úplně někde jinde."

- Po zápase jste opět předvedl vylepšenou děkovačku, kde berete inspiraci?
"Chodím po ulici a ptám se lidí. Ti na mě čumí a vůbec neví, co po nich chci. (směje se) Dnes jsem ani nepřemýšlel, co udělat. Je to spontánní. Když se vyhraje, máte radost a chcete pro lidi něco udělat. Mám radost, že si to můžu po zápase s nimi užít."

Brankář Libor Kašík při závěrečné děkovačce s maskou berana.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY