úterý 03. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Kapitán Ondřej Veselý se dočkal gólu: V mém věku už to tolik neprožívám

Na první branku v letošní extraligové sezoně čekal až do 35. kola. Proti Třinci se kapitán PSG Zlín Ondřej Veselý konečně dočkal, když v oslabení překonal hostujícího Hamerlíka a i díky jeho trefě slavili Berani vítězství 4:2. "V mém věku už to tolik neprožívám, důležitější jsou výsledky týmu. Ale samozřejmě mám z té branky radost," popsal Veselý.

- Asi se vám hodně ulevilo, že?
"Teď jsem v kabině říkal, že najednou mě budete chtít na rozhovor. (úsměv) Stačí, když dám gól a už hraju dobře. Jinak si mojí hry nikdo nevšimne. Teď jsem četl článek o hráčích, kteří nejdéle čekají na gól, trochu se mi to dostalo do hlavy. Kluci už si ze mě dělali srandu."

- Po gólu jste moc emoce neprojevil, jak to?
"Já už jsem zapomněl, jak se mám radovat. (znovu se směje) Bylo to tak dlouho... Ale já se nikdy moc neraduju. Jsem rád, že už se to nebude řešit, ale především je důležité, že jsme porazili Třinec."

- V závěru jste inkasovali dvakrát během dvaceti vteřin, měli jste pak velkou obavu o výsledek?
"Už jsme se takhle dostali do potíží ve více zápasech, musíme hrát do konce. Sice jsme vedli 4:0 a Třinec dal góly se štěstím, ale taktiku musíme dodržovat pořád."

- Během tří dnů jste vyhráli na Spartě a dnes přehráli Třinec, je to pro tým velké povzbuzení?
"Na Spartě nás podržel Libor Kašík, dnes zase Třinec nehrál tak aktivně jako obvykle. Možná to bylo tím, že jsme je do toho nepustili. Umí i líp zahrát, ale nám tam napadaly góly a vedení jsme si podrželi."

- Herní proměna týmu je k nepoznání, kde se ve vás taková pohoda vzala?
"Víc se napadá v útočném pásmu, hrajeme bruslivější hokej. Možná se díky tomu lépe dostaneme do zápasu, když nejsme tak pasivní. Zatím je to dobré. Přináší nám to sebevědomí a klid do dalších zápasů."

Ondřej Veselý během zápasu s lídrem extraligy z Třince.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY