středa 28. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bojovník Zdeněk Okál: Nehráli jsme špatně, nemáme se za co stydět

Po parádní práci Jiřího Ondráčka v oslabení vyrovnal na průběžných 1:1, ale radost z branky útočníkovi Zdeňku Okálovi moc dlouho nevydržela. Berani nakonec padli s Libercem těsně 2:3, ačkoliv v závěru mohli získat aspoň jeden bod. "Tlačili jsme, ale nakonec to tam nespadlo. Ke konci jsme tam měli nějaké šance, škoda toho," litoval Okál.

- Zápas rozhodla produktivita soupeře v přesilovkách, že?
"Byli jsme hodně vylučovaní, musíme si na to dávat bacha. I já jsem šel ven. Soupeře už jsem nestíhal, tak jsem zatáhl za záchrannou brzdu, ale aby to bylo ještě v mezích. Bohužel z toho byl faul. Musíme si na tohle dávat větší pozor."

- Vaše branka byla prvním gólem Zlína proti Liberci v letošní sezoně, víte o tom?
"Kdepak. Já statistiky moc nesleduji, dívám se jen na nejbližší zápas a soupeře, se kterým hrajeme."

- Hodně emocí vzbudil třetí gól Liberce, který padl po evidentním postavení hráče v brankovišti. Jak jste tenhle moment viděl?
"Jeden jejich hráč stál na hraně brankoviště, bojoval o puk. A najednou nám sedne na Kášu... Gól byl uznán, s tím nic nenaděláme."

- Herně jste s druhým celkem tabulky drželi krok, je to povzbuzující?
"Nehráli jsme špatně. Na to, že Liberec je tam, kde je a hraje výborně, se nemáme za co stydět. Bodík jsme si zasloužili. Liberec má velké hráče, špatně se odstavují od puku. Navíc výborně bruslí a jsou silní v osobních soubojích. Nějak jsme se s tím ale poprali."

- V posledních utkáních hrajete aktivní hokej, máte aspoň z toho dobrý pocit?
"Je pravda, že celkově jde hra nahoru. Chceme se z naší současné situace vykopat nahoru a ukázat, že můžeme v tabulce hrát výš."

Zdeněk Okál na střídačce během zápasu s Libercem.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY