pátek 07. srpna 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Posila Tomáš Sýkora: Na první zápas je remíza s rozehraným Slovanem parádní výsledek

Konečně! Zlínští fanoušci se dočkali prvního přípravného duelu a právě tímto nápisem přivítali v bratislavské Slovnaft aréně žlutomodré borce. Nastoupily všechny posily, tudíž i Tomáš Sýkora, který remízu 2:2 po šedesáti minutách hry bere vzhledem k již rozehranému soupeři jako dobrý výsledek. "Na to, že jsme poprvé v takovéto sestavě hráli, je to parádní výsledek," pověděl po utkání pětadvacetiletý nováček v sestavě Beranů.

Zlínští hokejisté ve čtvrtek poprvé nastoupili v nové sezoně k utkání. Domácí Slovan hrál letos už popáté, ovšem Berani se tímto nenechali zaskočit a uhráli parádní remízu. "Čekali jsme, že soupeř bude více vyhraný. My jsme tedy chtěli hrát jednoduše a to se nám dařilo. Myslím si, že remíza je slušný výsledek na první zápas," pověděla po utkání s účastníkem Kontinentální hokejové ligy posila PSG Tomáš Sýkora.

Ovšem že se hraje poprvé, to hráči moc dobře poznají. "Člověk hraje zápas po čtyřech měsících, takže je to nezvyk. Také mám nové spoluhráče. Ale opakuji se, vzhledem k tomu, že jsme poprvé v takovéto sestavě hráli, je to parádní výsledek," uznává pětadvacetiletý forvard.

Před téměř pětitisícovou návštěvou, ve které byly vidět i žluté dresy, se Sýkora dostal do několika šancí, ale bez gólového efektu. "V utkání jsem měl asi tři vyložené šance, které jsem měl proměnit," řekl Sýkora, který byl i exekutorem nájezdu. "Tam je to loterie. Já jsem je jezdil většinou v Popradu i v reprezentaci, ale dnes to nevyšlo," pověděl rodák z Bánské Bystrice a poukázal na to, že ani led v letních dnech nebyl nijak kvalitní. Přípravné střetnutí bylo lákadlem i pro Sýkorovu rodinu. "Sešlo se jich tu celkem dost," oznámil po zápase.

S týmem Tomáš Sýkora absolvoval již celou letní přípravu. "Ta byla náročná, ale zažil jsem i těžší. Třeba s Popradem jsme trénovali v Tatrách, a to už samo o sobě je něco. Pak je třeba zase typ ruských příprav, kdy je to náročné snad i více psychicky," přiblížil své zkušenosti novic v kabině. "Chlapci nás nové přijali a všichni se snažíme navzájem si vyhovět. Chceme být dobrý kolektiv, musí to fungovat na ledě i mimo něj. To je základ," dodal Sýkora.

Příchod ofenzivního útočníka nebyl rychlou akcí. "S týmem jsem byl v kontaktu již od prosince," přiznal Sýkora, který za poslední dvě sezony v Popradu nastřílel pětačtyřicet branek. "Ono zase česká extraliga je o level výš, tudíž prosazovat se zde bude těžší," uvědomuje si hráč, jenž v minulé sezoně utrpěl vážné zranění ruky, které ho připravilo i o mistrovství světa v Česku. "Je tam trochu omezený pohyb, to mi už ale asi zůstane. Ovšem v hokeji mi to nijak nevadí," dodal.


Tomáš Sýkora v souboji s obráncem Slovanu Bratislava Patrikem Bačíkem.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY