pátek 05. března 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Na kličku jsem si věřil, řekl ke svému gólu pod Ještědem Jan Václavek

V posledním utkání letošní sezony co se venkovních duelů týče se předvedli hokejisté PSG Berani Zlín na ledě Liberce. Značně oslabená sestava dokázala vzdorovat Bílým Tygrům dvaadvacet minut, poté si domácí tým třemi rychlými góly získal rozhodující náskok a zvítězil 5:2.

"Odstoupili jsme od obrany, kterou jsme dovedli držet v první třetině. Tam měl sice soupeř více ze hry, ale drželi jsme ho pryč od větších šancí, hlídali jsme si střední pásmo. Ve druhé části jsme se chtěli více zaměřit na útok, ovšem upustili jsme od obrany," mrzelo útočníka Beranů Jana Václavka, který v 52. minutě uzavíral gólový účet zápasu ze samostatného úniku zakončeného kličkou do bekhendu.

"První jsem se díval, jak vypadá situace přede mnou a byl jsem překvapený, že už tam je jen gólman. Měl jsem hned od modré čáry jasno, co udělám, tuto kličku jsem dělával ještě v juniorce. Věřil jsem si, poštěstilo se a vyšli to," těšilo jednadvacetiletého hokejistu, pro nějž to byla druhá trefa v sezoně.

Zlínští při absenci vícera hráčů základní sestavy dávají prostor i mladíkům. Právě Jan Václavek už zkušenosti v extralize má. K debutantům Dominiku Lužovi či Lukáši Chludilovi se v Liberci přidal i sedmnáctiletý forvard Šimon Frömel.

"Pro nás mladé je každý zápas důležitý, abychom se ukázali, že do týmu patříme a jsme platní. Sice máme vidinu, že v neděli končíme, ale jedeme až do posledního zápasu," řekl směrem k nedělní derniéře s Litvínovem Jan Václavek. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se hraje od 17:20 hodin.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY